Hnutí DUHA prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Dokážeme rozhýbat politiky a úřady, jednáme s firmami a pomáháme domácnostem. Našich výsledků bychom nedosáhli bez podpory tisíců lidí.

Odbornice / Odborník se zájmem chránit zemědělskou krajinu

Co nabízíme?

• možnost podílet se na práci vlivné ekologické organizace;

• inspirativní prostředí a zajímavou, různorodou práci;

• zázemí a kancelář v centru Prahy nebo v centru Brna;

• 25 dnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost částečně pracovat z domu;

• stravenky, služební telefon a notebook.

Jaká je náplň práce na této pozici?

• Aktivní prosazování progresivních řešení v ochraně přírody a krajiny se zaměřením na šetrné hospodaření v zemědělské krajině. Konkrétně:

⠀⠀⠀⠀- jednání s političkami a politiky, úředníky, experty a domácími i zahraničními partnery;
⠀⠀⠀⠀- příprava odborných studií a analýz;
⠀⠀⠀⠀- spolupráce s novináři;
⠀⠀⠀⠀- aktivní účast na odborných seminářích či konferencích.

• Organizace veřejných akcí.

• Příprava písemných podkladů - odborných, vzdělávacích pro veřejnost i pro média.

• Organizační řízení projektů (ve spolupráci s dalšími členy organizace a programu Krajina).

• Součástí práce jsou pracovní cesty po ČR a příležitostně do zahraničí.

Hledáme někoho, kdo

• s námi sdílí chuť prosazovat nová řešení, je zodpovědný a má aktivní přístup k řešení problémů;

• má dobrý psaný i mluvený projev v anglickém jazyce;

• má analytické a strategické uvažování, rád vyhledává nové příležitosti;

• je komunikativní, má schopnost prezentovat odbornou problematiku i laickému publiku;

• výhodou je praxe při ochraně zemědělské krajiny a zkušenost s vedením veřejné kampaně.

Pro přihlášení

zašlete do 15. prosince 2019 s předmětem „Odbornice/odborník se zájmem chránit naši zemědělskou krajinu”, který bude obsahovat:

• motivační dopis;

• strukturovaný životopis;

• jméno a telefonní spojení na dvě osoby, které mohou poskytnout reference;

• odkaz ze služby wetransfer.com na video pojmenované Jmeno_Prijmeni.mp4 nebo Jmeno_Prijmeni.mov o maximální délce 3 minuty, v němž vysvětlíte laické veřejnosti hlavní problémy českého zemědělského hospodaření.

Vybrané zájemce a zájemkyně pozveme k pohovorům, které proběhnou v týdnu od 17. prosince 2019 v Praze. Pro více informací se obraťte na Jana Skalíka, telefon: 608 283 530,

Společnost
Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic
Adresa
Údolní 567/33, Brno – Brno-město
Lublaňská 398/18, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: Zemědělství, lesnictví a ekologie, Ekolog, Referent životního prostředí
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic, Magdaléna Burešová