Oblastní charita Kutná Hora, středisko Charitní pečovatelská služba

hledá do svého týmu SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA

Poskytované služby střediska: terénní pečovatelská služba a sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Předpokládaný nástup: nejlépe červen / červenec 2020

Úvazek: plný nebo částečný (dle dohody)

Náplň práce:

· jednání se zájemci o službu, sociální šetření
· uzavírání smluv o poskytování služeb s uživateli
· komunikace s rodinami uživatelů, s veřejnými institucemi (úřady, lékaři, návaznými službami apod.)
· pomoc uživatelům s vyřizováním příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením
· vedení osobních složek uživatelů služeb
· sestavování a vyhodnocování individuálních plánů uživatelů služeb
· nezbytná administrativa související se zajištěním služeb
· z důvodu personálního zajištění služeb, v případě potřeby i výkon přímé péče o uživatele služeb (poskytování pečovatelských úkonů uživatelům služeb v terénu nebo realizace aktivizačních činností)

Požadavky:

· odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách podmínkou, tj. dokončené bakalářské nebo magisterské studium na VŠ, popř. dokončené studium na VOŠ - obory zaměřené na sociální, humanitární, sociálně právní, charitní činnost nebo sociální pedagogiku
· znalost zákona č. 108/2006 Sb., dobrá orientace v problematice sociálních služeb a metodice jejich poskytování
· trestní bezúhonnost
· zodpovědnost
· schopnost týmové spolupráce
· pochopení a kladný vztah k cílové skupině uživatelů, kterou tvoří zejména senioři
· nekonfliktní jednání
· ztotožnění se s posláním Charity
· uživatelská znalost práce na PC (MS Office)
· řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič podmínkou

Nabízíme:

· zaměstnání ve stabilní neziskové organizaci
· pracovní poměr na dobu určitou na 1 rok (poté možnost dalšího prodloužení)
· mzdové ohodnocení odpovídající zkušenostem a praxi
· flexibilní pracovní dobu
· zaškolení
· možnost dalšího vzdělávání a supervize
· možnost účastnit se aktivit týmu

Benefity:

· 5 týdnů dovolené
· 2 dny ředitelského volna v kalendářním roce (1 den před Vánoci a 1 den před Velikonoci)
· osobní příplatek po skončení zkušební doby
· zpravidla 1x ročně odměny
· úhrada kurzů v rámci povinného vzdělávání dle zákona 108/2006 Sb.

Pokud máte chuť posílit náš tým, zašlete, prosím, Váš životopis a motivační dopis. Vybraní kandidáti budou kontaktováni a pozváni k osobnímu pohovoru.

Společnost
Oblastní charita Kutná Hora
Adresa
Trebišovská 611, Kutná Hora – Hlouška
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 22 000 – 24 000 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na vzdělání, Možnost občasné práce z domova, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.