Jsme zavedená česká společnost se sídlem v Benešově nad Ploučnicí, která se od roku 1991 orientuje svou zakázkovou výrobou na dodávky systémů tepelné výměny. Stěžejními produkty naší společnosti jsou zejména vzduchem chlazené a trubkové výměníky tepla a vzduchové kondenzátory. Své hlavní zákazníky má naše společnost zpravidla za hranicemi České republiky v petrochemickém, energetickém a potravinářském průmyslu.

Ekonom / Vedoucí ekonomického útvaru

Co vás čeká

  • Odpovědnost zejména za oblast účetnictví, controllingu a exportního financování, dále pak za oblast personalistiky a mezd – vedení čtyřčlenného týmu
  • Účetnictví – zpracování měsíčních a ročních účetních závěrek včetně auditů, kontrolní činnosti
  • Projektový controlling – průběžné sledování rozpočtů a kontrola vyhodnocení nákladů dokončených projektů
  • Nákladový controlling – sledování plnění nákladových rozpočtů jednotlivých středisek
  • Exportní financování – spolupráce s referentem zahraničního obchodu při jednání s bankami ohledně bankovních záruk a dokumentárních akreditivů a správě pohledávek, jednání s pojišťovacími makléři a pojišťovnami, reporting a jednání s bankami
  • Personalistika a mzdy – částečný dohled a kontroly, GDPR
  • Spolupráce s finančním ředitelem při zpracování finančních plánů, forecastů a cash-flow

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

  • Vysokoškolské vzdělání nebo prokazatelnou praxi
  • Chuť komunikovat, spolupracovat a delegovat
  • Orientaci na detail a preciznost
  • Vynikající znalost práce s MS Excel
  • Schopnost samostatně komunikovat v anglickém jazyce

Výhodou bude, pokud budete umět

  • Databáze SQL
  • Zájem o informační systémy

Co vám můžeme nabídnout

  • Mzdové ohodnocení odpovídající pozici a zkušenostem
  • Práci s v zavedené společnosti
  • Komplexní zaškolení v procesech naší společnosti
  • Firemní benefity jako 5 týdnů dovolené ročně, příspěvek na penzijní připojištění, závodní stravování s příspěvkem, bezplatnou výuku anglického jazyka
  • Mobilní telefon, notebook

Společnost
BENVIG HEAT TRANSFER spol. s r.o.
Adresa
Děčínská 288, Benešov nad Ploučnicí
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Mírně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Strojírenství, Technika a vývoj, Ekonom, Finanční analytik, Financial Controller, Finanční ředitel/manažer
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.