Oblastní charita Kutná Hora, Středisko Duhové Atrium

vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo

SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK nebo PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

(práce s osobami bez přístřeší – terénní programy, nízkoprahové denní centrum)

Náplň práce:

- práce s osobami bez přístřeší (v nízkoprahovém denním centru a terénně v sociálně vyloučených lokalitách Kutnohorska)

* terénní programy:

- monitoring terénu, vyhledávání potencionálních uživatelů služeb, kontaktování osob bez přístřeší a navázání komunikace s nimi, poskytování základního poradenství,

- pomoc s hledáním ubytování, při hledání zaměstnání, při zprostředkování kontaktu s rodinnými příslušníky, vyřizování běžných záležitostí, poskytnutí materiální pomoci (např. deky, potraviny atd.)

* nízkoprahové denní centrum:

- poskytnutí stravy, podmínek pro hygienu (hygienických potřeb, možnosti využít WC, sprchu), poskytnutí ošacení a praní prádla,

- pomoc při vyřizování osobních a dalších dokladů, pomoc při řešení pohledávek a závazků, při sepisování žádostí, vyřizování dávek v hmotné nouzi, důchodů, evidence na ÚP apod.

- pomoc při komunikaci s úřady (ÚP, soudy, exekutory, Probační a mediační službou, Policií ČR apod.), komunikaci s lékaři, doprovázení na tyto úřady a k lékařům

- pomoc při řešení problémů s bydlení a ubytováním atd.

* administrativa související s poskytováním daných služeb, další administrativní činnosti dle aktuální potřeby, účast na poradách, na povinném vzdělávání apod.

Požadavky:

- na pozici SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA: VOŠ nebo VŠ vzdělání dle požadavku zákona č. 108/2006 Sb.

- na pozici PRACOVNÍKA V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH: minimálně SŠ s maturitou, kvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách výhodou

- řidičský průkaz sk. B – aktivní řidič PODMÍNKOU!!!

- zájem a především schopnost pracovat s lidmi bez přístřeší PODMÍNKOU!!!

- trestní bezúhonnost

- předchozí praxe či zkušenost s prací v nízkoprahové/ terénní službě velkou výhodou

- dobrá orientace v dávkách státní sociální podpory a sociální péče výhodou

- nutná fyzická zdatnost, vysoká odolnost vůči stresu, časová flexibilita

- aktivní a vyrovnaná osobnost se sociálním cítěním

- ztotožnění se s posláním organizace

- schopnost samostatné práce i týmové spolupráce

- výborné organizační a komunikační schopnosti

- uživatelská práce na PC

Nabízíme:

- zaměstnání na plný úvazek - pracovní poměr na dobu určitou na 1 rok (poté možnost dalšího prodloužení), předpokládaný nástup: říjen/ listopad 2019

- místo výkonu práce: Středisko Duhové Atrium, Trebišovská 611, Kutná Hora + práce v terénu

v prostředí uživatelů služeb v Kutné Hoře a blízkém okolí

- pracovní doba: flexibilní (závislá však na provozu služeb, tzn. 8:00 – 16:00)

- zaškolení, získání nových zkušeností při spolupráci s ostatními zaměstnanci

- dobré pracovní zázemí, prostor pro seberealizaci

- možnost dalšího vzdělávání, supervize

- odpovídající mzdové ohodnocení dosažené kvalifikaci a praxi

Pokud Vás tato pracovní nabídka oslovila a splňujete požadovaná kritéria, zašlete nám Váš strukturovaný životopis a motivační dopis.

Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni a pozváni k ústním pohovorům (termín bude upřesněn). Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Společnost
Oblastní charita Kutná Hora
Adresa
Trebišovská 611, Kutná Hora – Hlouška
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 20 000 – 25 000 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na vzdělání, Možnost občasné práce z domova, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.