Nadace OSF se zaměřuje na rozvoj právního státu a demokracie a na omezení korupce. Podporuje svobodný přístup k informacím a zapojení lidí do veřejného dění. Prosazuje rovný přístup všech dětí ke vzdělávání a všech lidí k příležitostem současného světa.

Manažer/ka programu Active Citizens Fund

Nadace OSF přijme manažera/ku na plný úvazek, který/á bude zodpovídat za realizaci programu Active Citizens Fund. Jeho/jejím hlavním úkolem je správa a řízení programu v souladu s pravidly donorů a vedení programového týmu.

Cílem programu Active Citizens Fund je posílení občanské společnosti, aktivního občanství a zmocnění znevýhodněných skupin. Stěžejní částí programu je rozdělení finančních prostředků formou různých typů grantů na podporu většího zapojení občanů a posílení znevýhodněných skupin, podporu efektivní spolupráce různých organizací, vzdělávání a prosazování lidských práv. To vše se záměrem zvýšit kapacity občanského sektoru a jeho udržitelnost. Program Active Citizens Fund je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014 – 2021 a je podpořen částkou 15 milionů eur. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut.

Co Vás čeká?

  • příprava a koordinace grantových výzev programu, vč. hodnocení žádostí
  • celkové řízení monitoringu podpořených projektů
  • dohled nad plněním strategie programu a čerpáním rozpočtu v souladu s požadavky donorů
  • zodpovědnost za průběžné sledování a vyhodnocování cílů a výsledků programu a podpořených projektů
  • zpracování zpráv programu
  • vedení a koordinace programového týmu (5 - 7 lidí)
  • úzká spolupráce s programovou ředitelkou, finanční ředitelkou a manažerkou pro komunikaci
  • koordinace konsorcia programu a úzká spolupráce s jeho členy
  • spolupráce a komunikace s donory programu
  • udržování a rozvoj spolupráce s domácími i zahraničními partnery v rámci Fondů EHP a Norska
  • reprezentace programu

Co od Vás očekáváme my?

  • VŠ vzdělání výhodou
  • manažerské a organizační schopnosti
  • předchozí zkušenosti s administrací větších grantových programů (alespoň 3 roky)
  • samostatnost a proaktivní přístup, spolehlivost a důslednost
  • smysl pro práci v týmu
  • výborný mluvený a písemný projev v češtině a angličtině

Co nabízíme?

  • úvazek 1,0 na dobu určitou po dobu trvání programu (do konce roku 2024)
  • dynamickou, smysluplnou a zodpovědnou práci
  • možnost podílet se na směřování Nadace OSF
  • zázemí profesionální nadace a přátelský tým
  • flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, mobilní telefon, sick-leave
  • kancelář v klidné lokalitě s dobrou dostupností MHD
  • mzdové ohodnocení odpovídající kvalifikaci a praxi uchazeče/uchazečky a stanoveným mzdovým pravidlům Nadace OSF

Nadace OSF je zaměstnavatel, který se řídí zásadou rovných příležitostí pro všechny. Jedná se o placenou pozici v zajímavém pracovním prostředí progresivní nadace.

Jak probíhá výběrové řízení?

Podmínkou pro zařazení do výběrového řízení je předložení následujícího:

  • strukturovaný životopis v češtině
  • motivační dopis v angličtině
  • jméno a kontakt (telefon a e-mail) tří osob, které mohou poskytnout referenci

Uchazeči/uchazečky, kteří projdou prvním kolem výběrového řízení, budou pozváni na osobní pohovor (v průběhu října). Zájemce prosíme o zaslání potřebných podkladů do 18. října včetně. Nástup v lednu 2020.

Společnost
Nadace Open Society Fund Praha
Adresa
Hradecká 92/18, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Výborná)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Zdravotní volno/sickdays
Zařazeno: Administrativa, Vrcholový management, Project Manager
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace