Do našeho MND týmu nyní hledáme nového kolegu/kolegyni.

Jsme Moravské naftové doly, MND a.s. největší těžební společnost ropy a plynu v České republice, člen silné investiční skupiny KKCG. Českým domácnostem nabízíme Plyn z první ruky a elektřinu jinak než trh. Naše nabídka je výhodná nejen cenou, ale i podmínkami – chceme posouvat zažité, bořit mýty, být féroví. V naší nabídce nenajdete žádné skryté sankce, fígle či podmínky pod čarou. Nevyužíváme podomní prodejce. Jsme jiní a zákazníci to oceňují – MND je mezi novými dodavateli co do počtu získaných nových zákazníků plynu již dva roky po sobě nejrychleji rostoucí firmou na trhu.

Trading Business Data Analyst (junior/senior)

Náplň práce:

  • IT podpora úseku Tradingu při obchodování s komoditami (plyn, elektřina, emisní povolenky, uhlí a další) v oblasti:

- integrace stávajících tradingových systémů na externí řešení (brokerské systémy, operátora trhu,

nominace, burzy a další)

- údržba a správa interních tradingových nástrojů

- údržba a správa databází

- reporting pro vedení společnosti

  • tvorba a úprava reportů a jejich interpretace z obchodního pohledu
  • analytická podpora Front Office – Trading a spolupráce na strategických rozhodnutích při obchodování s komoditami
  • administrace tradingového systému SAS ETRM a spolupráce při rozvoji a implementaci
  • přímá komunikace a podpora Front Office – Trading
  • tvorba a úprava reportů
  • sběr a analýza dat
  • programování v VBA, SAS a SQL
  • automatizace procesů
  • nastavování kontrolních mechanismů
  • spolupráce při rozvoji a implementaci nových tradingových a risk management požadavků

Požadujeme:

  • programování ve VBA, pokročilá znalost SQL a případně znalost SAS jazyka (další programovací jazyk výhodou – Python, …)
  • analytické myšlení, chuť vzdělávat a rozvíjet se v oboru energetiky
  • pokročilejší znalost práce s MS Excel
  • zkušenost s vizualizačními nástroji výhodou (Visual Analytics, Tableau, Power BI,…)
  • znalost SAS produktů výhodou (Enterprise Guide, Visual Analytic, Management Console…)
  • znalost statistických metod výhodou
  • pokročilá znalost angličtiny (hledání a porozumění AJ textu, psaní a komunikace v AJ)
  • smysl pro detail, pečlivost, samostatnost

Co nabízíme vám?

  • přátelský tým, který vás podrží
  • sdílení informací v rámci týmu – orientace v problematice energetiky přesahující danou pozici
  • zaškolení – hledáme nadšence, kteří se nebojí učit nové věci
  • motivující mzdové ohodnocení
  • jedinečnou příležitost seberealizace a osobního růstu

+ nadstandardní systém zaměstnaneckých benefitů

  • 5 týdnů dovolené pro váš odpočinek
  • klouzavá pracovní doba 37,5 hod/týdně (místo standardních 40 hod/týdně)
  • stravování v kvalitní firemní restauraci za 70Kč/polední menu
  • finanční příspěvek Cafeterie 8.500,-/ročně (sport, kultura, cestování, wellness, atd.)
  • zvýhodněný mobilní tarif i pro rodinu a přátele
  • školení, kurzy
  • další skupinové benefity společností KKCG

Místo výkonu práce: Praha, Vinohradská 230

Termín nástupu: ihned, dle dohody

V případě Vašeho zájmu posílejte profesní životopis a motivační dopis.

Společnost
MND a.s.
Adresa
Vinohradská 1511/230, Praha – Strašnice
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Nadstandardní lékařská péče, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Kafetérie, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Firemní akce, Možnost si napracovat hodiny
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel