Charita Česká republika

• nejstarší dobročinná organizace s celostátní strukturou
• největší nestátní poskytovatel sociálních a zdravotních služeb
• pořadatel Tříkrálové sbírky, nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice

Jsme nablízku trpícím a pomáháme lidem, kteří si sami neporadí – kvůli nemoci, stáří, hendikepu, dluhové pasti či sociální nouzi. Pomoc poskytujeme bez ohledu na rasu, národnost, náboženství nebo státní a politickou příslušnost. Respektujeme a chráníme práva i důstojnost každého člověka.

V našich 309 místních a 10 arcidiecézních nebo diecézních Charitách pracuje 8 578 zaměstnanců, kteří ročně pomohou 145 886 klientům. V práci nám pomáhá 75 980 dobrovolníků. V průběhu Tříkrálové sbírky 2019 jsme na pomoc potřebným vybrali více než 122 milionů korun. V zahraničí pomáháme v téměř 50 zemích lidem čelícím válečnému konfliktu, přírodní katastrofě nebo složitým podmínkám rozvojových zemí. A díky členství v síti Caritas Internationalis a Caritas Europa máme partnery po celém světě.

Více o nás najdete na www.charita.cz, www.trikralovasbirka.cz a www.svet.charita.cz.

Ústředí Charity sídlí v centru Prahy a má na starost koordinaci i metodickou podporu charitní sítě. Vedle servisní části práce se zaměřuje obzvláště na tzv. advokační činnost v oblasti zdravotních a sociálních služeb, na globální rozvojové vzdělávání v Česku a na humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci v zahraničí.

Projekťák osvětových a vzdělávacích aktivit Charity ČR

Ahoj,

Baví tě vedení projektů? Slova jako logframe, harmonogram aktivit či teorie změny pro tebe nejsou cizí a víš kdy to správně využít? Máš zkušenosti s organizováním akcí pro veřejnost, nebojíš se promluvit před více lidmi a baví tě vymýšlet zajímavá řešení pro koncepty akcí? Pak hledáme právě Tebe!

Do týmu Globálního rozvojového vzdělávání a osvěty, který je nedílnou součástí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika, hledáme projekťáka/projekťačku, která/ý se nebojí výzev, má rozhled co se děje ve světě, dobré organizační schopnosti a rád/a komunikuje s lidmi.

Máme skvělý tým, se kterým se snadno na věcech dohodneme a zároveň umíme společně zařídit, aby se věci hýbaly dopředu. Jsme orientováni na výsledky, máme rádi flexibilitu a dynamiku i společné tvoření a vymýšlení nových zajímavých projektů. Zároveň si uvědomujeme, že je potřeba být i samostatný a umět občas udělat rychlé a rázné rozhodnutí.

V rámci našich současných či chystaných projektů se nejvíce zaměřujeme na šíření povědomí o tématech spojených s udržitelným rozvojem, migrací a celkově globální odpovědností. Zaměřujeme se hlavně na neformální vzdělávání mládeže ale i široké veřejnosti a probouzíme v lidech aktivní občanství. V současné době realizujeme kampaně na sociálních sítích, osvětové akce pro veřejnost, živé knihovny, veřejné diskuze s odborníky, mobilní výstavy a další.

Projekťák u nás v týmu je člověk, který řeší jak administrativu projektu, tak samotnou implementaci projektových aktivit. Proto jsou období, kdy sedíme za počítačem a připravujeme reporty či řešíme strategie na nadcházející období, nebo zase naopak řešíme spolupráci s dobrovolníky, komunikujeme s externími dodavateli či partnery a vyrážíme s kampaněmi po celé ČR, kde lidem na místě představujeme daná témata. Naše projektové aktivity realizujeme v ČR, ale jsme součástí mezinárodních konsorcií, proto pravidelně jezdíme na meetingy do zahraniční a tak je pro naši práci i velmi důležitá znalost anglického jazyka.

Můžeme Ti nabídnout respekt ke Tvé práci, velmi otevřený a férový přístup, důvěru a radost z toho, že se věci daří posouvat kupředu. Finanční odměna sice nebude taková jako v soukromém sektoru, nicméně věříme, že náplň práce a pracovní podmínky budou mnohem pestřejší.

Tak co, jdeš do toho a přidáš se do našeho týmu? Pošli nám prosím svůj životopis a motivační dopis, kde se dozvíme, proč právě Ty jsi ten nejvhodnější kandidát/ka na tuhle pozici.

Pokud máš k pozici jakékoliv otázky, neváhejte se zeptat, velmi rádi je zodpovíme.

S pozdravem a snad brzy na viděnou u pohovoru,

Šárka Zápotocká

Programový manager GRV

P.S.: Nástup možný ihned! :-)


Informace o pozici

Společnost
Charita Česká republika
Adresa
Vladislavova 1460/12, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Dog-friendly office
Zařazeno: Administrativa, IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, Vrcholový management
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Zadavatel: Nezisková organizace

Charita Česká republika, Barbora