Do zdravotnického zařízení GARC (Geriatrické a rehabilitační centrum) na Kladně hledáme dobrovolníky, kteří by s klienty smysluplně trávili volný čas a přispěli tak k jejich větší pohodě a aktivizaci a také ke zlepšení jejich motorických schopností, paměti a logiky.
Klienti se na své dobrovolníky vždy velmi těší, jejich návštěva je pro ně skutečným zpestřením jejich jinak poměrně stereotypního a někdy i smutného života v zařízení.
Mezi klienty Garcu patří zejména senioři, kteří se zde doléčují a podstupují komplexní rehabilitaci nebo lidé s chronickým onemocněním. A také doléčení po akutních onemocněních z oborů chirurgie a interny.

Požadujeme
- věk min. 15let
- trestní bezúhonnost
- čas a ochota dobrovolně pomáhat cca 1-2 hodiny týdně
- jedná se o neplacenou činnost

Nabízíme

- nové zkušenosti, zážitky
- poznání nových lidí
- možnost seberealizace tam, kde je to opravdu potřeba
- potvrzení praxe např. pro přijímačky na VŠ
- kvalitní zázemí (výcviky, semináře, zajištění materiálů pro činnost, proplácení vstupného a jízdného, možnost účastnit se výletů a dalších akcí)

Náplň práce

- dobrovolnická (neplacená) činnost ve zdravotnickém zařízení Garc

Individuální práce s klientem (povídání si, křížovky, četba, tvoření, procházky, návštěvy kulturních akcí)
Skupinová tvoření (práce s více klienty - jednoduchá tvoření, kreslení, tréninky paměti, hudební, dramatické, PC či jiné kroužky dle možností dobrovolníka)
Nepravidelná činnost (např. nárazová výpomoc při organizaci výletů a akcí pro dobrovolníky a klienty, případně jakákoliv jiná pomoc)
Více informací na www.dckladno.cz.

Společnost
DCK, z.s.
Adresa
Fr. Kloze 37, Kladno
Požadované vzdělání: Základní
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Příspěvek na dopravu, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Firemní akce
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Praxe a stáže, pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro OZP, s docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné i pro: mentálně postižení, tělesně postižení, vozíčkáři, ostatní.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Pozice je vhodná i pro důchodce.

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.