Univerzita Karlova

Výzkumný pracovník – ekonom, sociolog

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy je univerzitním ústavem, který se specializuje na témata související s udržitelností (vzdělávání, ekonomie, sociologie, indikátory udržitelného rozvoje, apod.). V našem centru je kladen důraz na vědeckou kvalitu a publikace ve vědeckých časopisech, ale i na praktický přínos výsledků. Pro náš nový projekt hledáme pracovníky na pozice “Sociolog” a “Ekonom”, se zaměřením na ekosystémové služby, jejich kvantifikaci a analýzu jejich vnímání společností.

Jaká bude Vaše náplň práce?

Náplň práce závisí na odborné kvalifikaci uchazeče. Ideální uchazeč převezme samostatné řešení částí projektu, které zahrnuje přípravu sociologických šetření a analýzu jejich výsledků, komunikaci s vlastníky a uživateli pozemků v soustavě Natura 2000 a tvorbu komunikačních strategií s jednotlivými typy vlastníků a uživatelů pozemků.

Co od Vás očekáváme?

  • Ukončené VŠ vzdělání v oboru ekonomie nebo sociologie nebo oboru dotýkajícího se ekosystémových služeb
  • Ochotu pokračovat v navazujícím doktorském studiu
  • Chuť dále se vzdělávat
  • Schopnost orientovat se v odborné literatuře a psát odborné články v anglickém jazyce
  • Vnitřní motivaci a zájem o dané téma
  • Řidičský průkaz skupiny B
  • Ochotu cestovat po ČR

Co Vám nabízíme?

  • Práci v příjemném pracovním prostředí
  • Možnost profesního růstu
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou (obvykle na tři roky)
  • Odpovídající mzdové ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • Stravenky a další zaměstnanecké benefity

Nástup je možný od října 2019.

Společnost
Univerzita Karlova - Rektorát
Adresa
Praha
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Firemní akce
Zařazeno: Věda a výzkum
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.