Ahoj,

tady Pavel. Mým úkolem tady je ohromit Tě, pokud bychom si sedli, a naprosto a totálně Tě odradit až znechutit, pokud ne. Tak jdeme na to, přivažte se a klidně si zapalte.


Takže - co tu dělám já: mám na starosti 4M, teď už skupinu IT firem. Vždycky říkám, že naše práce je řešení zajímavých problémů* a že je nám do značné míry jedno, jaké technologie to obnáší: na každý problém jsou vhodnější jiné nástroje, navíc se ty nástroje překotně mění. Ale to, co zůstává, jsou způsoby přemýšlení a způsoby řešení (plus potřeba pořád vsakovat nové dovednosti).


Takže se pořád učíme - ale některé technologie samozřejmě máme radši než jiné. Ale o tom se můžeme vcelku dlouho hádat (spíš s pár promile u piva). A pořád děláme chyby. Až bych řekl kraviny. Fakt. Pořád. Teda ne na běžícím pásu, ale bez chyb se nedá postupovat kupředu. (Stejně jako nevěříme, že něco zajímavého se dá vytvořit v asepticky uklizených kancelářích.)


No jo, ale co jsou to ty zajímavé problémy*, co řešíme. Příklad: "Dejte dohromady prototyp nového způsobu, jakým zákazníci budou opouštět prostor po načtení QR kódu, čímž se otevře branka." Včetně nalezení správného hardwaru, jeho integrace, propojení se systémy, které povolí odchod (a to načtení se provádí na Android-based zařízení). Chápu, že to není definice zábavy pro každého. Pro nás jo. Nebo zkus "dodejte na klíč službu pro streamování hudby, něco jako Spotify, včetně hardwaru". Pořád nic? Tak už mám jenom "můžete za 14 dní pilotovat řešení pro skenování čáráků při nákupech?"


Jsou tam mobily? Jo. Ale není to ten mód "superskvělou aplikací změníš svět seznamování akvarijních rybiček v cool zainvestovaném startupu", spíš "dáš dohromady něco, co pak někomu k něčemu bude užitečné".


No a teď pozor, následuje povinná sekce, jak jsme boží. Co Ti budu vyprávět - jsme. :-)


Za poslední dobu jsme udělali například Scan&Shop pro Tesco (to je to skenování čárových kódů na zboží v průběhu nákupu), v ostrém provozu to jede v CZ, SK, PL, HU a TH, MY. Ta aplikace pro skenery a mobily (to jsou Android a iOS věci) je jen špička ledovce, pod hladinou se schovává back-end, adminovské rozhraní, analytika, nějaké to AI pro detekci potenciálně kradačského chování, vlastní MDM, sada aplikací pro správu prodejny (ha, zase mobilní technologie)... (zatím nic z toho není seznamka pro Silicon Valley, sorry - ale třeba to přijde... :-) Bože, chraň, snad radši přijde něco užitečného. Teď zrovna přišel úkol "otestujte tyhle 4 samoobslužné pokladny a rozběhejte na nich svůj software" - to je lepší, ne?)


A tady máme trochu problém: máme spoustu zábavných projektů (viz ta * nahoře), ale máme nedostatek řešitelů. Pokud umíš vzít za práci a není ti jedno, jestli to funguje dobře, pak jsi náš člověk. Pokud jsi zavadil o něco jako Kotlin, Swift nebo něco jiného zajímavého, pak vypadáš jako náš člověk ještě víc.


Jak už je asi trochu vidět, jde nám v první řadě o výsledek. Takže nějaké věci nemáme a nějaké zase máme -- nemáme pevnou pracovní dobu (chodí se k nám nejpozději na 11), dělat se dá v rámci rozumných mezí odkudkoli (i když osobní komunikaci nic nenahradí, tak se hned neraduj, že to bude perfektně fungovat úplně na dálku), máme odměňování podle odpracovaných hodin (ale v rámci rozpočtu, bez těch to fakticky nejde), taky točenou Kofolu a pivo, no a aby toho piva nebylo málo, na to chodíme taky, když v poledne zahouká siréna (a my se rozhoupeme). Bydlíme ve sklepě (není tu horko ani klimatizace), v 5+1 (poměrně vášnivě nesnášíme open space). Asi je fér říct, že se nevyžíváme ve fotogenických, designerských kancelářích, a slibuju, že Tě nebudeme ohromovat naší chill-out zónou se značkovými prděcími polštářky (i když máme kulábr a kuřdvorek, tam je chill-out nejlepší, když mrzne). Naopak ti ukážeme náš čurbes se spoustou drátů a hardwaru, prototypů zařízení a relátek a podobných věcí, které by Ti měly způsobovat daleko větší záplavu endorfinů než to výše zmíněné. Takže čekej hrabání v technologiích s nějakým rozumným reálným cílem, nečekej kostku ve skluzu softwarového vývoje se zásadově vytrčeným malíčkem při mačkání Compile.


Tak... teď víš plus mínus základ. A jestli jsi dočetl nebo dočetla až sem a nemáš čelo rudé od plácání, ozvi se a uvidíme.

Pavel


Informace o pozici

Společnost
4MAX Retail s.r.o.
Adresa
Mánesova 1639/84, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Základní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 40 000 – 80 000 Kč / měsíc
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Programátor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Pozice je vhodná i pro důchodce.


4MAX Retail s.r.o., Pavel Dort
602 558 491
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.