Cestou necestou, z.ú. je nestátní nezisková organizace založená v roce 2011 s cílem pomáhat ohroženým dětem žít spokojený život v bezpečném, podnětném a citově vřelém rodinném prostředí.
Cestou necestou, z.ú. poskytuje své služby v Praze ve dvou základních programech Krizové centrum pro rodinu a Doprovázení pěstounů.
V obou programech jsou poskytovány komplexní psychosociální služby při spolupráci sociálních pracovníků, terapeutů a psychologů.

Více na www.cestounecestou.org

Sociální pracovník/pracovnice pro pěstounské rodiny

NÁPLŇ PRÁCE

  • Přímá práce s rodinou a dětmi (pravidelné návštěvy v rodině, pomoc při vyřizování nezbytných záležitostí pěstounů vč. pomoci v oblasti bytové, pracovní a finanční; příprava a realizace akcí pro děti včetně pobytových; individuální plánování apod.)
  • Administrativa v potřebném rozsahu (vedení spisů, vypracování zpráv pro OSPOD)
  • Spolupráce na podpoře kontaktu dítěte s jeho vlastními rodiči a blízkými osobami
  • Kontakt s institucemi (orgán sociálně právní ochrany dítěte, úřady, školy aj.)
  • Propojení s pracovním týmem služby

BUDETE POTŘEBOVAT

  • Opravdové zaujetí pro toto povolání
  • Osobnostní vyzrálost, organizační schopnosti
  • Schopnost komunikace s klientem a empatický přístup k němu, ale také umění udržet si hranice
  • Schopnost samostatné práce i spolupráce v týmu
  • Dobrou orientaci v sociálním poradenství

KVALIFIKAČNÍ PŘEDPOKLADY

  • VOŠ či VŠ vzdělání v oboru: sociální práce a sociální pedagogika, speciální pedagogika, sociální politika, sociální právo či obdobný humanitní směr (požadavky na vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách - sociální pracovník)
  • Zkušenosti s cílovou skupinou výhodou

NABÍZÍME

  • Samostatnou přímou práci s klientem
  • Zajímavou a tvůrčí práci
  • Malý, vstřícný a profesně zdatný tým
  • Práci na 0,8 (výhledově 1,0) úvazek, zčásti terénní
  • Pracovní místo – počítač, telefon, zázemí pobočky
  • Částečně pružná pracovní doba
  • Příležitostná možnost práce z domova
  • Možnost profesního rozvoje (vzdělávání, individuální i skupinová supervize)
  • Finanční ohodnocení odpovídající možnostem neziskového sektoru

INFORMACE O POZICI

  • Místo výkonu práce: Zborovská 40, Praha 5
  • Výše úvazku: 0,8 (výhledově 1,0)
  • Datum nástupu: ideálně září 2019
  • SVŮJ ŽIVOTOPIS s FOTOGRAFIÍ a krátký MOTIVAČNÍ DOPIS prosím zasílejte do 31.9. 2019 na pestouni/zavináč/cestounecestou.org
  • Kontaktní osoba: Bc. Lucie Smolíková, tel. 739 482 877

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Zasláním svého CV do výběrového řízení potvrzujete relevantnost všech uvedených osobních údajů a dáváte svolení se zpracováním svých osobních údajů.

Společnost
Cestou necestou, z.ú.
Adresa
Zborovská 512/40, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá)
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Cestou necestou, z.ú., Lucie Smolíková
739 482 877
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.