Wikimedia Česká republika je spolek, jehož posláním je zpřístupňování informací, rozvíjení vzdělanosti a podpora šíření svobodné tvorby. Mezi nejznámějším projekty organizace patří online encyklopedie Wikipedie, úložiště (nejen) obrázků Wikimedia Commons nebo volně přístupné úložiště dat Wikidata.

Wikimedia ČR hledá fundraisera

Náplň práce & kompetence

* péče o portfolio individuálních dárců WMČR a jeho rozvoj

* zisk kofinancování pro dílčí programy WMČR

* spolupráce se zahraničními kolegy z hnutí Wikimedia a sledování mezinárodního dění v oblasti fundraisingu - sdílení zkušeností

* nastavení systému péče o všechny dárce

Kompetenční profil & dovednosti:

* zkušenost z fundraisingem na obdobné pozici

* znalost anglického jazyka na komunikativní úprovni

* znalost českého jazyka slovem i písmem

* technická zdatnost (např. aktualizace webových stránek v redakčním systému, editace Wikipedie, … )

* komunikační a organizační schopnosti

* schopnost práce v týmu

* samostatnost, strukturované myšlení a schopnost plánování

* proaktivní přístup k práci

* přehled o současných trendech ve fundraisingu a přirozený zájem o něj

Nabízíme:

* práci v organizaci s celosvětovým působením, mezinárodní spolupráci

* práci v malém přátelském kolektivu a transparentní organizaci

* spolupráci na zkrácený úvazek - DPP či OSVČ (225 Kč/hod.) ve výši 8 hod./týdně s potenciálem růstu

* zázemí co-workingu i kanceláře v Praze na Vinohradech, možnost práce z domova, flexibilní pracovní doba

Nástup co nejdříve (ideálně v průběhu července/srpna). Motivační dopis k dané pozici v rozsahu max. 200 slov (je podmínkou) a strukturovaný životopis zasílejte v odpovědích.

Společnost
Wikimedia Česká republika
Adresa
Slovenská 1705/21, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Provize z prodeje, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Práce převážně z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Dog-friendly office
Zařazeno: Administrativa, Média, reklama a PR, Vzdělávání a školství
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: práce na živnostenský list/IČO, dohoda o pracovní činnosti, jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro OZP, s docházením do firmy. Vhodné i pro: tělesně postižení, vozíčkáři.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Wikimedia Česká republika, Klára Joklová