Výzkumné centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech je součástí pan-evropské infrastruktury ELI (Extreme Light Infrastructure) představující jedinečný nástroj podpory vědecké excelence v Evropě prostřednictvím poskytování svých kapacit nejlepším vědeckým týmům z celého světa. ELI Beamlines si klade za cíl zřídit a dlouhodobě provozovat nejintenzivnější laserový systém na světě. Díky ultravysokým výkonům 10 PW (1 petawatt = 1,000,000,000,000,000 wattů) a soustředěným intenzitám až 1024 W/cm2 nabídneme našim uživatelům jedinečný zdroj záření a paprsků urychlených částic. Tyto tzv. beamlines umožní průkopnický výzkum nejen v oblasti fyziky a vědy o materiálech, ale také v biomedicíně a laboratorní astrofyzice a mnoha dalších oborech. ELI Beamlines je součástí Fyzikální ústav AV ČR a bylo otevřeno v roce 2015.

Fyzikální ústav AV ČR je držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu). Evropská komise tuto cenu uděluje pracovištím, která se výrazně zasazují o zlepšování strategie lidských zdrojů a zaručování profesionálních a etických pracovních podmínek.

Bližší informace lze nalézt na webu http://www.eli-beams.eu/.

Senior Konstruktér/Designer

Náplň práce:

  • zodpovědnost za design mechanických částí laserových zařízení a jejich příslušenství na úrovních dílů, sestav a celých přístrojů
  • podílení se na vývoji jedinečného, inovativního a nejmodernějšího zařízení v dané oblasti
  • spolupráce při stavbě a testování s ostatními tými v rámci projektu
  • tvorba technické dokumentace a specifikací určených pro nákup a výběrová řízení

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v oblasti strojírenství
  • praxi v oboru min 5 let
  • znalost zásad konstruování a orientace v konstrukční dokumentaci a materiálech
  • praktická zkušenost s 3D CAD programy podmínkou (Siemens NX a Autodesk Inventor výhodou)
  • samostatnost, pečlivost, zodpovědnost
  • týmový hráč
  • technické myšlení a představivost
  • aktivní znalost anglického jazyka umožňující bezproblémovou komunikaci slovem i písmem

Nabízíme:

  • příležitost podílet se na unikátním vědeckém projektu
  • zajímavé platové ohodnocení
  • karierní růst
  • flexibilní pracovní doba
  • pěkné pracovní prostředí
  • stravenky, penzijní připojištění a 5 dnů zdravotního volna
  • podpora volnočasových aktivit

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis. Kontakt: Jana Ženíšková, HR specialista, +420 601 560 322.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju

Společnost
Fyzikální Ústav AV ČR, v.v.i. - projekt ELI-Beamlines
Adresa
Za Radnicí 835, Dolní Břežany
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays
Zařazeno: Strojírenství, Technika a vývoj, Věda a výzkum, Konstruktér, Pracovník výzkumu a vývoje, CAD/CAM specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel