Podporujeme lidi s duševním onemocněním a napomáháme jim najít cestu ke spokojenému, důstojnému a perspektivnímu životu, protože:

• víme, že psychóza či jiné duševní onemocnění může potkat každého.
• věříme, že se z duševní nemoci dá zotavit.

Pojďte se spolu s námi podílet na reformě psychiatrické péče a ovlivnit její směr. Z vlastních zkušeností víme, že to, co děláme, má smysl!

Sociální pracovník/ce do komunitního týmu Dolní Povltaví

Co vás čeká

Naše práce je velmi dynamická a proměnlivá. Děláme vše proto, aby naši klienti nabyli zpět běžné sociální dovednosti, získali sebedůvěru a mohli žít běžným způsobem života. Tedy jsme v terénu i v kanceláři, mapujeme psychosociální situaci klienta a vytváříme spolu s ním individuální plán spolupráce. Učíme se společně vařit, prát, nakupovat. Doprovázíme klienty na úřady, do ambulancí a dalších institucí. Podporujeme je v hledání uplatnění na trhu práce. Jsme tu i v případě emoční podpory a krize. Aktivně spolupracujeme s rodinami i lékaři klientů. Občas zajedeme na výlet, dovolenou či diskotéku.

Jsme odborní mentoři v oblasti sociálních služeb i kamarádi do deště :-)

Důležité je vědět, že:

  • se jedná o inovativní pojetí práce - aktivně se podílíme na reformě psychiatrické péče.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

  • Základem je odbornost, zodpovědnost a radost z práce.
  • Respekt ke klientům a jejich zkušenostem.
  • Nebát se vyjíždět za klienty do terénu, hledat a nabízet adekvátní řešení.
  • Schopnost pracovat samostatně a zároveň sdílet své poznatky a zkušenosti s týmem.
  • Inovativního ducha, odhodlání a chuť vnímat věci z více úhlů pohledu.
  • Kreativitu pro plánování volnočasových aktivit.
  • Bez řidičského průkazu se neobejdete.
  • Skvělá by byla zkušenost s terénní prací s dlouhodobě duševně nemocnými, ale není to podmínka.

Co vám můžeme nabídnout

  • Práci, která dává smysl v prostředí zaměřeném na „recovery“ přístup.
  • Možnost aktivně se podílet na budování centra a ovlivnit rozvoj poskytovaných služeb.
  • Neformální pracovní atmosféru plnou humoru a pochopení.
  • Multidisplinární tým odborníků, o který se můžete opřít.
  • Podporu akreditovaného odborného vzdělávání, stáží v zahraničí a další rozvojové aktivity.
  • Pravidelnou týmovou i případovou supervizi.
  • Flexibilní pracovní dobu a dle domluvy Home office.
  • Dovolená 6 týdnů, možnost čerpat i ve zkušební době.

Oblast působení:

  • Jedná se o terénní práci zejména v okrese Praha Západ a Praha Východ.
  • Kancelář: Praha 8, Kobylisy.

Náležitosti výběrového řízení:

Nástup možný ihned, případně dle dohody.

Fokus Praha si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Společnost
Fokus Praha, z.ú.
Adresa
Bořanovická 302/10, Praha – Kobylisy
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Benefity: Dog-friendly office, Příspěvek na vzdělání, Vzdělávací kurzy, školení, Dovolená více než 5 týdnů, Zdravotní volno/sickdays, Mobilní telefon
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná pro absolventy.

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.