Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že i česká firma se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Samostatná účetní

V rámci finance týmu vedeme kompletně účetnictví pro naše společnosti, řídíme se jak českými účetními standardy, tak v některých případech i těmi mezinárodními. Všechny doklady kontrolujeme a zařazujeme tak, abychom krom statutárních finančních výkazů mohli vytvářet i sofistikované manažerské přehledy a finanční projekce. Pravidelně se bavíme s našimi zahraničními kolegy, radíme se s daňovými poradci, auditory a občas se musíme obrátit i na soudní znalce. Jak naše skupina roste, začínáme se věnovat například automatizaci některých našich procesů, ale třeba také analýzám investičních či akvizičních příležitostí. Naším cílem je pomáhat manažerům ke správným rozhodnutím a efektivnímu vedení podniku.

JAKÁ PRÁCE TĚ U NÁS ČEKÁ?

Bude tě u nás čekat komplexní zpracování účetní agendy celé české firmy (kromě mezd a daňových přiznání), které zahrnuje zejména: sběr, kontrolu a záznam účetních operací, sestavení účetní závěrky, rozvahy a výsledovky v účetním softwaru. Dodržování platné legislativy zejména v oblasti účetnictví a daní je asi jasná věc. Nemine tě ani zpracování, kontrola a vyhotovení záznamní povinnosti k DPH. A nešlo by to jinak bez archivování všech účetních a mzdových podkladů a výkazů dle platné legislativy. Plus případně další věci, na kterých se společně domluvíte v týmu.

JAK VYPADÁ NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

Je to někdo, kdo je samostatný a kdo má široký přehled a zkušenosti a nebude zaměřený pouze na účtování pokladny nebo příchozí faktury. Měl by umět “prostě vše”, kromě tvorby daňových přiznání (od toho tady máme naší Andreu :). Každopádně představu o tom, jak účetní případy "dopadají" do daňového přiznání, bys samozřejmě měl mít. Bez toho by to asi nešlo.

VÍDÍŠ SE V TOM?

  • máš alespoň 2, nelépe 3 roky praxe se samostatným vedením účetnictví
  • skvěle ovládáš podvojné účetnictví a máš základní orientaci v daních
  • jsi ochotný/á na sobě neustále makat a vzdělávat se
  • dokážeš řešit problémy samostatně
  • když není něco dotaženo, zorganizováno a není v tom pořádek nedá ti to spát
  • máš logické myšlení a vidíš věci v souvislostech jak na sebe navazují a co ovlivňují
  • baví tě nacházet řešení, u kterých používáš selský rozum
  • práce s Money S3 je velkou výhodou, stejně jako přehled v IFRS

“Pro nás v týmu je důležitá důvěra a pokud si něco slíbíme, víme, že se na sebe můžeme spolehnout. Rádi bychom k nám někoho nápaditého a iniciativního, kdo sám přichází s nápady a dokáže zamakat, když je to potřeba.”

Láká tě zmíněné mezinárodní účetnictví více, než to české? Ozvi se nám! Do našeho finance týmu hledáme posilu i v tomto směru.


Informace o pozici

Společnost
Purple Technology s.r.o.
Adresa
Masarykova 410/28, Brno – Brno-město
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Notebook, Dovolená 5 týdnů, Kafetérie, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Práce převážně z domova, Možnost delšího neplaceného volna, Dog-friendly office, Children-friendly office, Možnost studijního volna, Individuální rozpočet na osobnostní růst
Zařazeno: Bankovnictví a finanční služby, Ekonomika a podnikové finance, Daňový poradce/specialista, Účetní, Hlavní účetní, Finanční účetní, Účetní metodik, Finanční specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Purple Technology s.r.o., Ondřej Faldyna