Caritas Czech Republic (CCR) is a non-profit non-governmental organization with field activities implemented worldwide (Europe, Asia, Middle East and Africa) and an extensive social services programme in the Czech Republic assisting more than 100,000 clients. CCR is a member of the international network of the Caritas Internationalis and cooperates with a number of international and local partners.

In addition to emergency response in case of natural and man-made disasters, the organization focuses mainly on four key thematic areas: 1) health care and social services; 2) sustainable livelihoods and small-scale entrepreneurship; 3) vocational education (youth and adults); 4) assistance to refugees and internally displaced people.

CCR builds on its 20 year-long expertise in managing social welfare programmes, including support to people with disabilities. The organization adheres to core humanitarian principles, including gender equality.

Machr na finance/ Master of finance

Machr na finance

Šéf financí humanitární a rozvojové pomoci v zahraničí

Motivační dopis pro budoucího člena manažerského týmu


Ahoj,

vím, že člověk si v jisté fázi kariéry říká, zda to, co dělá, mu přináší radost a dobrý pocit. Zda to, co dělá, někam směřuje a má to smysl. Také já jsem si v jednu chvíli řekl, že bych rád byl po čase v zahraničí nějaký čas s rodinou v Praze a pracoval na něčem, kde jsou vidět výsledky.

Tak přesně vypadá naše práce. Naše zahraniční angažmá se teď odehrává v 11 zemích jako jsou Zambie, Irák, Kambodža, Gruzie a další. Máme v současné době ve světě více než 130 zaměstnanců a v Praze je nás v oddělení 25. Přispíváme k tomu, aby lidé v různých částech světa měli podmínky k tomu, aby si v mnohém dokázali pomoct sami. Aby se jejich životy mohly proměňovat k lepšímu. Víme tedy, pro koho svou práci děláme, a že to co děláme, má smysl a velký přesah. Podívej se na náš www.charita.cz nebo facebook a přesvědč se sám.

Baví mě to. Mám kolem sebe skvělé kolegy, se kterými se snadno na věcech dohodneme, a zároveň umíme společně zařídit, aby se věci hýbaly dopředu. Charita ČR má díky tomu teď ohromně našlápnuto. Jsem orientovaný na výsledky, mám rád dynamiku, společné tvoření a vymýšlení. Práce je sice hodně, ale domů chodím s dobrým pocitem a druhý den (i když sám velmi nerad vstávám) se do práce zase těším.

K tomu, aby i nadále všechno dobře fungovalo i z hlediska financí, potřebuji Tvé zkušenosti a Tvou pomoc. Hledám parťáka, který je oddaný správě financí. Někoho, kdo by se stal silným článkem naší manažerské skupiny. Kdo umí strategicky přemýšlet, hledat funkční řešení a zároveň být dobrým šéfem šikovným lidem, kteří mají na starosti finance jednotlivých zemí, ve kterých působíme.

Pokud máš zkušenosti s financemi ve firmě či organizaci, rozumíš tomu, jak funguje projektový cyklus, rozpočtování, vnitřní procesy, finanční plánování, vztahy s donory a vedení lidí, jsi ten správný člověk pro nás.

Můžeme Ti nabídnout respekt ke Tvé práci, velmi otevřený a férový přístup, důvěru a radost z toho, že se věci daří posouvat kupředu. Finanční odměna sice nebude taková jako v korporátním prostředí, ale snad to pro Tebe bude ok.

Tak co, jdeš do toho? Pošli nám prosím svůj životopis a na oplátku i Tvůj motivační dopis. Kdykoli se doptej na věci, které Tě zajímají, a které se do tohoto dopisu nevešly. Všechny dopisy si osobně přečtu.

Jirka Škvor

vedoucí oddělení rozvojové spolupráce a humanitární pomoci


Informace o pozici

Společnost
Charita Česká republika
Adresa
Vladislavova 1460/12, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá), Angličtina (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Zahraniční pracovní cesty, Individuální rozpočet na osobnostní růst
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Finanční ředitel/manažer
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Charita Česká republika, Barbora