Pro děti, které nemohou zůstat ve svých původních rodinách, hledáme a podporujeme rodiny náhradní. Působíme ve všech krajích a jsme největší doprovázející organizací v České republice.
Není nám jedno, že v České republice jako v jedné z posledních zemí EU stále vyrůstají stovky dětí v kojeneckých ústavech, a chceme to změnit.

Koordinátor/ka pro Karlovarský kraj

Dobrá rodina, o. p. s. obsazuje pozici koordinátora a doprovázejícího pracovníka pro Karlovarský kraj

místo výkonu práce: pobočka Sokolov

Co je nutné nebo dobré mít k výkonu této pozice?

  • splnění kvalifikačních předpokladů dle Zákona č.359/1999 Sb. o sociálně-právní ochraně dětí a dle Zákona č. 108/2006 Sb o sociálních službách.
  • praxi v sociální oblasti
  • praxi s řízením týmu
  • bezúhonnost
  • samostatné rozhodování, tvůrčí potenciál
  • ochotu cestovat (ŘP a osobní automobil výhodou)

Co bude předmětem Vaší činnosti?

  • řízení doprovázejících pracovníků v regionu
  • dodržování a implementace Standardů kvality SPOD
  • kontrola vedení spisové dokumentace
  • vytváření odborné místní sítě a jednání s partnery v regionu (OSPOD, místní organizace, odborné služby)
  • sestavování krizově-intervenčního týmu v případě mimořádné události v pěstounské rodině
  • koordinace a realizace vzdělávacích aktivit pro pěstounské rodiny

Náplň práce v pozici doprovázejícího pracovníka:

  • doprovázení omezeného počtu pěstounských rodin
  • zvyšování výchovné kompetence pěstouna, ochrana zájmu dítěte
  • spolupráce s OSPOD
  • realizace vzdělávacích aktivit a zajištění individuálního vzdělávání v rodinách

Na co se můžete těšit?

  • pravidelná setkání koordinátorů z celé republiky (1 x měsíčně v Praze)
  • metodické sjednocení napříč všemi regiony, předávání zkušeností a profesní posun
  • možnost účastnit se pracovních skupin pro tvorbu metodik, revizí standardů a systémových změn
  • pravidelné intervize a supervize, interní vzdělávání

Co Vám ještě můžeme nabídnout?

  • volnou pracovní dobu (s možností volby začátku a konce v rozmezí 7 - 19 hod)
  • práci z domova
  • profesionální přístup
  • dynamický kolektiv
  • odborné zázemí a podporu
  • 5 týdnů dovolené
  • nápoje na pracovišti

Nabízíme:

plný úvazek/poloviční úvazek

nástup: dohodou /01.12.2019

K ZASLANÉMU ŽIVOTOPISU NÁM PROSÍM PRO OVĚŘENÍ SPLNĚNÍ KVALIFIKAČNÍCH PŘEDPOKLADŮ DOLOŽTE KOPII DOKLADU O VAŠEM NEJVYŠŠÍM DOSAŽENÉM VZDĚLÁNÍ.

Děkujeme a těšíme se na Vás!

Společnost
Dobrá rodina o.p.s.
Adresa
Karla Hynka Máchy 1276, Sokolov
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Zařazeno: Služby, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Dobrá rodina o.p.s., Marcela Binková