Jsme mezinárodní, středně velká, projektově zaměřená výroba s téměř 300 zaměstnanci. Vyrábíme převodovky pro železniční průmysl, které najdete ve vlacích, tramvajích i metru po celém světě. Ve svém oboru patříme mezi top4 a mezi zákazníky najdete velké firmy jako Bombardier, Siemens nebo Alstom. Kromě výrobního závodu sdružuje naše brněnská pobočka také podpůrné služby a centrum globálního vývoje a obchodu. Jako zaměstnanci tedy vidíte celý proces vzniku našeho produktu, od samotného návrhu až po jeho dodání zákazníkovi. Lidé u nás mají k sobě blízko, udržují často vztahy i mimo práci, organizační struktura je plochá, a hlas lidu v podobě odborové organizace dává vedení zdravou konfrontaci.

HLAVNÍ ÚČETNÍ

Do oddělení financí hledáme novou kolegyni/kolegu, která/ý zastřeší statutární účetnictví brněnské jednotky, parťáka pro oblast financí, který povede menší tým.

Vaše práce je pro nás důležitá, neboť jsou na ni navázány další výstupy. Koordinujete procesy tak, abychom měli včas zaúčtovány všechny transakce a měsíční/roční uzávěrky tak proběhly včas a v klidu, v souladu s legislativou i našimi interními předpisy. Sám/a tyto procesy můžete nastavovat a upravovat. Dohlížíte na daňovou problematiku, spolupracujete s daňovými poradci, auditory a organizujete tým v rámci finančního auditu. Vedete hlavní knihu, zodpovídáte účetně za oblast majetku, řídíte roční inventury a nastavujete procesy tak, aby naše účetní evidence odpovídala realitě. Očekáváme tedy, že se v účetnictví opravdu vyznáte, a ani daňová problematika Vám není cizí. Znalosti jsou pro nás důležité, ale neméně důležitá je i Vaše schopnost pracovat s lidmi, jak s kolegy, tak se svým týmem, který tvoří dvě účetní. Samozřejmostí pro nás je i to, že co umíte, budete i sdílet a pomáhat ostatním růst.

Čekáme od Vás seniorní znalost účetnictví, dobrou orientaci v daňové problematice a schopnost vést tým. Výhodou bude pro Vás znalost prostředí výrobních firem a jejich účetních specifik. Jsme projektově zaměřená výroba, vyrábíme malé série, obchodujeme s interními i externími dodavateli v rámci Evropy i třetích zemí.

Chtěli bychom náš tým oživit energií i znalostmi zvenku. Hledáme člověka, který nám pomůže se posouvat dál, než jsme nyní. Hledáme svěží oči i nadšení pro změnu. Hledáme člověka, který dokáže mluvit na rovinu, nespokojí se s průměrností a na problémy nejen upozorňuje, ale jde se svým týmem je řešit. Hledáme člověka, který si stojí za svým názorem, ale dokáže také naslouchat. Angličtinu považujeme za důležitou. Máme zahraniční pobočky, zákazníky i dodavatele a při své práci s nimi budete komunikovat.

Jsme zahraniční firma, ale ne velký kolos. Máte šanci osobně znát téměř všechny své kolegy. Organizační struktura je poměrně plochá a lidé jsou tu celkově fajn, mají to tu rádi a je to cítit. Vztahy jsou tu důležité a řadu věcí můžete řešit osobně, a to jak s lidmi z provozu, skladu, s obchodníky i s inženýry z vývoje. Uspějete s lidským přístupem a vysvětlením, spíše než s direktivními příkazy. Na druhou stranu, pevná pravidla kolem financí, jasné procesy a směrnice Vám mohou dát lepší prostor pro práci. Pracovní doba je u nás v rozumné míře flexibilní a pokud potřebujete někdy něco zařídit, zůstat třeba pracovat z domu, tak se domluvíme. Věříme si a vycházíme si vstříc a to čekáme i od Vás.

Rádi Vás u nás přivítáme a probereme společně oblasti, kde se v našich zájmech prolínáme.

Pokud jste dočetli až sem a máte zájem se dozvědět více, napište nám. Připojte prosím životopis nebo odkaz na profil na LinkedIn.

Více se o nás můžete dovědět zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UGH2UU_rdLw

http://www.igwpower.com/

https://www.linkedin.com/company/ig-watteeuw-international/


Informace o pozici

Společnost
IG Watteeuw ČR s.r.o.
Adresa
Vídeňská 231/130, Brno – Přízřenice
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Firemní akce, Možnost si napracovat hodiny
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Hlavní účetní, Finanční účetní
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO
Zadavatel: Zaměstnavatel

IG WATTEEUW ČR s.r.o., Jana Thomsen Sobotka
733 693 776