Wikimedia Česká republika, spolek zabývající se podporou a propagací svobodné tvorby, vzdělávání a projektů Wikimedia Foundation (např. Wikipedie) na území České republiky.

Koordinátor programu Studenti píší Wikipedii

Wikimedia ČR hledá posilu do education týmu na pozici koordinátor programu Studenti píší Wikipedii, jehož cílem je zapojit vysokoškolské studenty do tvorby a vylepšování odborných encyklopedických hesel.

Wikimedia Česká republika je spolek, jehož posláním je zpřístupňování informací, rozvíjení vzdělanosti a podpora šíření svobodné tvorby. Mezi nejznámějším projekty organizace patří online encyklopedie Wikipedie, úložiště (nejen) obrázků Wikimedia Commons nebo volně přístupné úložiště dat Wikidata. Kromě rozvoje jednotlivých projektů se spolek věnuje i organizování akcí pro veřejnost i komunitu a tvorbě vzdělávacích programů, např. Senioři píší Wikipedii, Studenti píší Wikipedii nebo Uč (s) Wiki.

Náplň práce & kompetence

* propagace programu směrem ke studentům a učitelům

* prezentace programu na konferencích, veletrzích a dalších typech akcí

* zajištění metodické a technické podpory spolupracujícím institucím a učitelům

* správa sociálních sítí (Facebook, Twitter) a webu programu

* koordinace lektorů

* organizace vzdělávacích akcí (přednášky pro studenty, kurzy)

* nábor wikiambasadorů a spoluvytváření vzdělávacího programu pro jejich proškolení

* průběžné monitorování a zpracování metrik, evaluace a následný návrh inovací programu

Kompetenční profil & dovednosti

MUST have:

* znalost anglického jazyka (min. B2)

* znalost českého jazyka slovem i písmem

* technická zdatnost (např. aktualizace webových stránek v redakčním systému, editace na Wikipedii, … )

* komunikační a organizační schopnosti

* strukturované myšlení a schopnost plánovat

* ochota učit se novým věcem

* inovativní myšlení

* proaktivní přístup k práci

* láska ke vzdělávání

NICE to have:

* uživatelská znalost práce s Google diskem a sociálními sítěmi

* zkušenosti s editací projektů Wikimedia - např. Wikipedie

Nabízíme:

*práci v organizaci s celosvětovým působením, mezinárodní spolupráci

*práci v malém přátelském kolektivu a transparentní organizaci

*spolupráci na částečný úvazek - DPP či DPČ (180Kč/hod.), ve výši min. 25h./ měsíčně s blízkým výhledem růstu

*zázemí co-workingu i kanceláře v Praze na Vinohradech, možnost práce z domova

Motivační dopis v rozsahu max. A4 a životopis zasílejte v odpovědích do 28. 2. 2019.

Více info: Wikipedie - stránka: Wikipedie:Studenti píší Wikipedii

Společnost
Wikimedia Česká republika
Adresa
Slovenská 1705/21, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Specialista pro rozvoj a vzdělávání
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Wikimedia Česká republika, Klára Joklová