Popis pozice:

- poskytování poradenství rodinám v evidenci SPOD a rodičům v (po)rozvodové fázi

- vedení tréninkového pracoviště pro rodiče s dětmi

- zajištění asistovaného kontaktu dětí např. s rodinnými příslušníky

- koordinace vzdělávacích aktivit pro rodiny

- administrativa spojená s výkonem SPOD (metodiky, zápisy apod.)

- komunikace s OSPOD a spolupráce s dalšími organizacemi při výkonu SPOD min. v okrese Karviná

Požadujeme:

- VŠ nebo VOŠ vzdělání dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách podmínkou

- zkušenosti s poskytováním poradenství a práce s v oblasti sociálně právní ochrany dětí - konkrétně pomoc při řešení výchovných nebo jiných problémů souvisejících s péčí
o dítě, při výchově a vzdělávání dítěte apod.

- motivaci pro administrativní a koordinační provoz Poradny SPOLU a pro přímou práci s rodinami

- organizační, komunikační a prezentační schopnosti

- zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita

- uživatelskou znalost práce na PC

- akceptování krátkých cest po regionu

- motivaci pro práci v neziskové organizaci

- trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost

- odolnost vůči stresu

Náplň práce:

- návrhy a realizace aktivit navazujících na poradenství, spolupodílení se na přípravě obsahu projektové žádosti

- přímá práce s rodinami v evidenci SPOD a s rodinami v (po)rozvodové fázi – poskytování informací o nabídce služeb poradny, poradenství dle potřeb klientů včetně zápisu

- příprava a vedení skupin na tréninkovém pracovišti SPOLU

- zajištění asistovaného kontaktu včetně domluvy s rodiči a záznamem

- metodické schůzky s ředitelkou organizace

- poskytování informačního servisu klientům

- účast na vzdělávání dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách, supervize

Výhodou:

- zkušenost s prací oblasti sociálně právní ochrany dětí, orientace v problematice SPOD

Nabízíme:

- zajímavou, odpovědnou a smysluplnou práci s cílovou skupinou ve stabilní organizaci

- možnost profesního i osobnostního růstu

- zapojení se do tvorby koncepce poradny a její rozvoj

- pravidelnou supervizi

- průběžné vzdělávání (individuální i skupinové)

- osobní ohodnocení

Formální požadavky pro zařazení do výběrového řízení:

- Strukturovaný životopis a motivační dopis

- Kopie dokladu o dosaženém vzdělání

Své životopisy, motivační dopisy a kopie dokladů o dosaženém vzdělání zašlete nejpozději
do 26.2.2019 prostřednictvím systému nebo poštou na adresu Akademický ústav Karviná, Mírová 1434/27, 735 06 Karviná (obálku označte viz výše).

O zařazení do 2. kola výběrového řízení budou uchazeči informováni telefonicky nebo
e-mailem do 1.3.2019

Akademický ústav Karviná si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Společnost
Akademický ústav Karviná, z.ú.
Adresa
Žižkova 1892/54, Karviná – Mizerov
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Čeština (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 25 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Možnost si napracovat hodiny
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Akademický ústav Karviná, z.ú., Ingrid Piskořová
724 112 344
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.