Nevládní nezisková organizace R-Mosty, z. s., poskytovatel registrovaných sociálních služeb a vzdělávání

Platforma pro sociální bydlení - Poradce pro obce

Platforma pro sociální bydlení (partnerem projektu jsou R-Mosty, z. s.) sdružuje přes 100 organizací a odborníků, pro které je bytová nouze každodenní starostí. Prosazujeme, aby vláda přijala zákon o sociálním bydlení, upozorňujeme na špatnou legislativu a praxi a nabízíme řešení. Pomáháme místním samosprávám a neziskovým organizacím ukončovat bezdomovectví v regionech. Dokazujeme, že když lidé stabilně bydlí, šetří to veřejné rozpočty a zachraňuje životy. Přinášíme systémové změny, které vedou k ukončení bezdomovectví v ČR.

Do realizačního týmu projektu „Posílení znalostní základny samospráv pro ukončování bezdomovectví“ hledáme posily na pozici:

Poradce pro zavádění změny v obci

Náplň práce:

- analýza místního systému bydlení v obcích

- vytváření integrovaného systému ukončování bezdomovectví „na míru“ obcím

- metodická podpora při zabydlování domácností bez domova dle principů Housing first

- vyjednávání s místními aktéry

- vyhodnocování nástrojů v praxi

- sdílení zkušeností z obce s dalšími poradci a podílení se na tvorbě příručky pro obce

- spolupráce s expertním týmem

Požadujeme:

- Ukončené středoškolské vzdělání

- Zkušenost v sociálních službách, státní správě nebo veřejných politikách min. 2 roky

- orientaci v oblasti řešení bytové nouze

- dobré vyjednávací schopnosti

- samostatnost

- ochotu cestovat a učit se novým věcem

- přesvědčení, že bezdomovectví lze řešit

Nabízíme:

- smysluplnou práci v rozvíjející se neziskové organizaci

- spolupráci s lídry sociálního bydlení v ČR

- dream tým

- pravidelnou odpovídající mzdu

- smlouvu na dobu určitou (1 rok) s možností další spolupráce

- úvazek 0,3 – 1,0

- intenzivní vzdělávání a metodické vedení

- flexibilní pracovní dobu

- práci z domova i z kanceláře

Předpokládaný nástup: duben – květen 2019

Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte do 20. února 2019 na adresu: frantiska.dvorska /zavináč/ socialnibydleni.org

Informace o pozici
Společnost: Platforma pro sociální bydlení, z.s.

Adresa: Janovského 767/29, 170 00 Praha 7 - Holešovice

Požadované minimální vzdělání: SŠ

Benefity: Možnost práce z domova, Flexibilní pracovní doba, Vzdělávání a metodické vedení, Možnost práce na zkrácený úvazek

Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Státní a veřejná správa, Služby

Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, Práce na zkrácený úvazek

Délka pracovního poměru: Na dobu určitou (1 rok)

Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, případně DPČ

Zadavatel: Nezisková organizace

Vhodné i pro rodiče s malými dětmi.

Společnost
R - Mosty, z.s.
Adresa
Janovského 767/29, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Zahraniční pracovní cesty, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Children-friendly office, Rozjezd zcela nového projektu
Zařazeno: Státní a veřejná správa, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva

Pozice je vhodná pro OZP, s docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné pro: nevidomí, tělesně postižení, vozíčkáři.