Jsme MND a.s. (Moravské naftové doly), největší těžební společnost ropy a plynu v České republice a přední obchodník s plynem a elektřinou na evropském trhu, člen kapitálově silné investiční skupiny KKCG.

Do našeho týmu v Praze nyní hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici:

Risk Manager

Náplň práce:

  • Zhodnocení stávajícího systému řízení finančních rizik v oblasti obchodování s komoditami na evropských trzích a návrh na zlepšení
  • Stanovení strategie řízení rizik
  • Identifikace významných finančních rizik (komoditní, kurzové, úrokové, likvidita, kreditní), jejich pravidelné monitorování, kvantifikace a omezování dopadu finančních rizik na hospodářský výsledek, nastavení limitů
  • Návrh a zajištění vhodné organizace řízení rizik – personální, procesní
  • Nastavení systému řízení rizik na základě nově schválených metodik a pravidel
  • Monitorování a kvantifikace finančního rizika schválenými metodami a pravidelný reporting
  • Monitorování a reporting dodržování stanovených limitů
  • Návrh zajišťovacích operací v rámci schválené strategie
  • Monitorování rizik a pravidel řízení likvidity
  • Oceňování finančních derivátů
  • Návrh na tvorbu a úpravu reportů pro řízení rizik
  • Pravidelné mapování a posouzení finančních rizik, predikce vývoje a hodnocení účinnosti strategie řízení finančních rizik
  • Hodnocení a zajištění povědomí (školení) zaměstnanců o systému řízení rizik
  • Reporting přímo řediteli úseku Tradingu, Výboru pro řízení rizik a představenstvu

Požadujeme:

  • zkušenosti z oblasti risk managementu – zejména tržní, kreditní a operační rizika a finančního řízení
  • znalost metod pro hodnocení a řízení tržních a kreditních rizik
  • proaktivní přístup
  • analytické a finanční myšlení, chuť vzdělávat a rozvíjet se v oboru energetiky
  • pokročilejší znalost práce s MS Excel
  • znalost SAS produktů výhodou (Enterprise Guide, Visual Analytic, Management Console…)
  • znalost statistických metod výhodou
  • pokročilá znalost angličtiny (hledání a porozumění AJ textu, psaní a komunikace v AJ)
  • smysl pro detail, pečlivost, samostatnost

Co nabízíme vám?

  • přátelský tým, který vás podrží
  • nabídka produktu, který je férový
  • zaškolení – hledáme nadšence, kteří se nebojí učit nové věci
  • motivující mzdové ohodnocení
  • jedinečnou příležitost seberealizace a osobního růstu

nadstandardní systém zaměstnaneckých benefitů:

  • 5 týdnů dovolené pro váš odpočinek
  • příspěvek na stravování ve výši 70,-
  • finanční příspěvek Cafeterie 8.500,-/ročně
  • zvýhodněný mobilní tarif, odměny životní, jubilejní, hornické
  • školení, kurzy
  • další skupinové benefity společností KKCG

Místo výkonu práce: Praha

Termín nástupu: ihned

V případě Vašeho zájmu posílejte profesní životopis.

Společnost
MND a.s.
Adresa
Vinohradská 1511/230, Praha – Strašnice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Nadstandardní lékařská péče, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Kafetérie, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Firemní akce, Možnost si napracovat hodiny
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel