Cestou necestou, z.ú. je nestátní nezisková organizace založená v roce 2011 s cílem pomáhat ohroženým dětem žít spokojený život v bezpečném, podnětném a citově vřelém rodinném prostředí.
Cestou necestou, z.ú. realizuje své poslání v Praze ve dvou základních programech Krizové centrum pro rodinu a Doprovázení pěstounů.
V obou programech jsou poskytovány komplexní psychosociální služby při spolupráci sociálních pracovníků, terapeutů a psychologů.

Více na www.cestounecestou.org

Vedoucí Doprovázení pěstounských rodin

Vedoucí pobočky Doprovázení pěstounských rodin

Náplň práce

  •  Vedení a řízení pobočky a týmu pracovníků, vedení porad, intervizí, účast na supervizích
  •  Úzká spolupráce s vedením organizace
  •  Příjem klientů a jejich zařazení do systému činnosti pobočky
  •  Administrativa v potřebném rozsahu
  •  Podpora pracovníků při krizových situacích v rodinách
  •  Komunikace se spolupracujícími institucemi
  •  Metodická činnost v rozsahu činnosti pobočky
  •  Organizace a vedení pobytů pro děti

Budete potřebovat

  •  Opravdové zaujetí pro toto povolání
  •  Osobnostní vyzrálost
  •  Manažerské dovednosti
  •  Umění komunikace a empatický přístup ke spolupracovníkům i klientům
  •  Umění udržet si vlastní hranice
  •  Umění spolupracovat v týmu i schopnost samostatné práce a organizační schopnosti
  •  Dobrá orientace v sociálním poradenství

Kvalifikační předpoklady

  •  VŠ vzdělání v oboru: sociální práce a sociální pedagogika, speciální pedagogika, sociální
  • politika, sociální právo či obdobný humanitní směr (požadavky na vzdělání dle zákona č.
  • 108/2006 Sb., o sociálních službách - sociální pracovník)
  •  Zkušenosti s oblastí náhradní rodinné péče výhodou
  •  Absolvovaný psychoterapeutický výcvik nebo seminář zaměřený na dobrou komunikaci apod.
  • výhodou

Nabízíme

  •  Malý, vstřícný a profesně zdatný tým
  •  Vedení zavedené pobočky s vytvořenou klientskou základnou
  •  Pestrá náplň práce, možnost tvořivého přístupu, flexibilní uspořádání pracovní doby
  •  Přímá práce s klientem v rozsahu náboru, příp. složitějších situací
  •  Podpora ze strany vedení organizace
  •  Možnost profesního rozvoje (vzdělávání, individuální i skupinová supervize)
  •  Pracovní místo – počítač, telefon, zázemí pobočky
  •  Práce na úvazek 0,7, s příp. rozšířením o projektové řízení dle situace
  •  Přiměřené finanční ohodnocení

Informace o pozici

  •  Místo pracoviště: Zborovská 40, Praha - Smíchov
  •  Výše úvazku: 0,7 (při realizaci projektů i další úvazek v dohodnuté výši)
  •  Datum nástupu: od března 2019
  •  SVŮJ ŽIVOTOPIS s FOTOGRAFIÍ a krátký MOTIVAČNÍ DOPIS zasílejte prosím do 28. 2. 2019 na fortova/zavináč/cestounecestou.org
  •  Kontaktní osoba: Lenka Fořtová, 734 257 502

Společnost
Cestou necestou, z.ú.
Adresa
Zborovská 512/40, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Cestou necestou, z.ú., Lenka Fořtová
734 257 502