Green Doors je zavedená nestátní nezisková organizace, která pomáhá lidem s duševním onemocněním na cestě zpět do zaměstnání. Snažíme se co nejvíce propojovat sociální služby s životem v komunitě.

Pracovní terapeut/ka v tréninkové kavárně Café Na půl cesty

Koho hledáme:

Hledáme člověka do 5 členného týmu, který bude pracovat v přátelském prostředí kavárny s výhledem na park. Dokáže si představit propojení terapeutické a barmanské práce. Má zájem pracovat s lidmi s duševním onemocněním, umí navodit příjemnou atmosféru a humor mu není cizí.

Jak bude vypadat tvá práce:

V práci budeš mít zodpovědnost za vedení směn v kavárně a individuální konzultace s klienty. Co to znamená?

Většinou pracuješ na dopoledních nebo odpoledních směnách (4-5 hod). Na začátku směny máš chvíli se společně s klienty naladit, zjistit s čím přicházejí. Společně připravíte kavárnu k provozu a pak otevíráte. Během provozu komunikuješ s klienty, dáváš jim zpětnou vazbu a spolu s nimi můžeš obsluhovat zákazníky. Po směně probíhá schůzka, na které směnu společně reflektujete. Ve zbytku pracovní doby máš na starost administrativní činnosti a realizuješ individuální schůzky s klienty.

V zimní sezóně je provoz v kavárně klidnější a máš více času zaměřit se na své vzdělávání, práci na metodických materiálech a rozvoji služby.

Náplň práce:

  • individuální vedení klientů, individuální plánování, spolupráce s okolím klienta,
  • přímá podpora klientů za barem (obsluha zákazníků, práce na směnách, zaučování nových klientů, spolupráce s provozní kavárny),
  • spolupráce na vytváření metodických materiálů,
  • pravidelné týmové porady, komunity, supervize a intervize s psychiatrem,
  • prezentování služby, podílení se na společných aktivitách Green Doors,
  • vedení a správa klientské dokumentace.

Co nabízíme:

  • práci na plný úvazek ve stabilní organizaci s pětadvacetiletou praxí,
  • komorní tým, který se nebude zajímat jen o Tvé pracovní nasazení, ale i to, jak se v práci máš,
  • zajímavou a flexibilní práci,
  • podporu, spolupráci a zázemí v týmu,
  • supervizi, odborný rozvoj, interní vzdělávání se zajímavými profesionály z oboru zajištěné organizací a příspěvek na další vzdělávání,
  • 6 týdnů dovolené, 3 sick days, možnost multisport karty,
  • růst platového ohodnocení, 13. plat,
  • smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení
  • denně dobrou kávu a personální slevy,
  • profesní zázemí fungující organizace Green Doors, která má bohaté zkušenosti se službami sociální a pracovní rehabilitace a která kromě Cafe na půl cesty, provozuje také kavárnu V. kolona a restauraci Mlsná Kavka.

Café Na půl cesty není pouze tréninkovou kavárnou, je to také vyhledávané místo pro posezení v parku a živý kulturní prostor. Čeká Tě příjemné místo, kde se spojuje neformální atmosféra s profesionalitou sociálních služeb a tvořivým kulturním prostředím.

Požadujeme:

  • kvalifikaci sociální pracovník dle Zákona o sociálních službách č.108/2006 Sb.,
  • zkušenost v přímé práci a zájem o práci v kavárně,
  • komunikační dovednosti a týmového ducha,
  • spolehlivost, trpělivost, otevřenost a smysl pro humor,
  • motivaci k práci na sobě, schopnost sebereflexe, odolnost vůči stresu,
  • trestní bezúhonnost,
  • zkušenost s cílovou skupinou a psychoterapeutický výcvik (i započatý) výhodou nikoliv podmínkou.

Pokud chceš být naší součástí, pošli svůj životopis a motivační dopis. Výběrové řízení bude probíhat průběžně během ledna a února 2019. Nástup možný únor/ březen 2019, domluva možná. Podmínkou přihlášky do výběrového řízení je zaslání stručného motivačního dopisu (max. jedna A4) a strukturovaného profesního životopisu.

Zasláním materiálů s Vašimi osobními údaji dáváte Green Doors z.ú. souhlas ke zpracování a uchování Vašich osobních údajů.

Na nového kolegu/novou kolegyni se těší tým tréninkové kavárny Café Na půl cesty!

Společnost
Green Doors z.ú.
Adresa
Pujmanové 1219/8, Praha – Krč
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Základní)
Plat
Plat: 23 000 – 25 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Sleva na firemní výrobky/služby, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, 13. plat, Individuální rozvržení pracovní doby, Dovolená více než 5 týdnů, Dog-friendly office, Individuální rozpočet na osobnostní růst
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace