Psychiatrická nemocnice Bohnice je pracovištěm, které se dlouhodobě věnuje péči o duševně nemocné. Za 100 let své existence nemocnice prošla vývojem k modernímu akreditovanému zdravotnickému zařízení, které poskytuje nejširší spektrum služeb v oblasti psychiatrické péče v ČR.
V rámci doplňování týmu hledáme vhodné uchazeče/uchazečky.

VEDOUCÍ LÉKAŘ / LÉKAŘKA - ODDĚLENÍ PRO LÉČBU ZÁVISLOSTI

Náplň práce:

  • Pod vedením primáře oddělení profesionálně vede celý terapeutický tým příjmového oddělení pro léčbu látkových a nelátkových závislostí. Na oddělení jsou přijímáni muži ve věku 18 -65 let přicházející k naplánované komplexní střednědobé léčbě závislostí k detoxifikaci a stabilizaci a dále pacienti v akutních stavech způsobených návykovými látkami včetně odvykacích stavy při odejmutí návykových látek.
  • Odpovídá za komplexní léčebný program od detoxifikace přes diferenciální diagnostiku, identifikaci potřeb závislých, práci s motivací, posilování náhledu, edukaci v problematice návykových nemocí, práci s rodinou a stanovení léčebného plánu až k překladu na režimová oddělení léčby závislostí ve spolupráci se všemi členy multidisciplinárního týmu (lékaři – psychologové - adiktologové – terapeuti - sociální pracovnice - ošetřovatelský personál).
  • Odpovídá za plně kvalifikovaný a etický přístup zaměstnanců oddělení k nemocným, kontroluje jejich činnost, kontroluje správné vedení dokumentace.
  • Má trvalý přehled o dění na oddělení a průběžně koordinuje veškeré změny včetně režimových opatření.
  • Superviduje trvale práci sekundárních lékařů v celém rozsahu komplexní léčby (diagnostika, farmakoterapie, psychoterapie, psychoedukace, komunikace s rodinou pacienta) a průběžně se podílí na jejich vzdělávání.
  • Zapojuje se do procesů řízení kvality péče a spoluřízení ekonomiky oddělení.

Požadavky:

  • Vysokoškolské vzdělání, odborná způsobilost dle zák. č. 95/2004 Sb.
  • Schopnost vedení terapeutického týmu.
  • Odborné znalosti z oboru návykových nemocí (diferenciálně diagnostické, psychoterapeutické i farmakoterapeutické).
  • Profesionalita, loajálnost, spolehlivost při plnění úkolů, samostatnost a iniciativa.
  • Komunikační a prezentační dovednosti.
  • Výhodou jsou profesní zkušenosti s vedením oddělení léčby závislostí a vedoucí erudice.
  • Schopnost komunikace ve všech rovinách a schopnost toleranci zátěžových situací spojených a akutním provozem.

Nabízíme:

  • Kvalitní tým složený z profesně zdatných odborníků se zkušeností i mladších kolegů a kolegyň.
  • Pravidelné supervize terapeutického týmu.
  • Možnost zapojení do výzkumných a změnových programů nemocnice v rámci reformy psychiatrické péče.
  • Možnost uplatnění odborných znalostí v bohaté a pestré klinické praxi.
  • Zázemí velké státní nemocnice s nejširším spektrem poskytované psychiatrické péče v ČR s několika akreditovanými vzdělávacími programy.
  • Odpovídající finanční ohodnocení (platová třída 14 + příplatky) na základě délky praxe a zaměstnanecké výhody
  • Možnost vzdělávání a osobního rozvoje v rámci vnitřních akreditovaných seminářů, účast na domácích i zahraničních odborných setkáních.
  • Po zapracování možnost získat služební byt dle pravidel PNB.
  • Možnost ambulantní praxe v areálu nemocnice.
  • Stravenky a možnost stravování přímo v areálu nemocnice.

V případě dotazů ohledně pozice můžete kontaktovat:

MUDr. Marek Páv, Ph.D., MBA

náměstek pro lékařskou péči

e-mail: marek.pav(zav.)bohnice.cz

tel.: 777 090 157

Společnost
Psychiatrická nemocnice Bohnice
Adresa
Ústavní 91/7, Praha – Bohnice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Benefity: Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Příspěvek na vzdělání, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Zdravotní volno/sickdays, Dovolená více než 5 týdnů
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Psychiatr
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Zaměstnavatel

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.