ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Expert dohledu nad finančním trhem

v odboru licenčním sekce licenčních a sankčních řízení v ústředí ČNB Praha.

Náplň práce zahrnuje zejména:

  • tvorba, revize a správa zkouškových otázek v rámci procesu ověřování odbornosti na finančním trhu dle příslušných právních předpisů,
  • intenzivní komunikace s akreditovanými osobami, odbornou veřejností a MF v rámci agendy,
  • vedení správních řízení a přípravu návrhů rozhodnutí v prvním stupni správního řízení,
  • zpracovávání podkladů a stanovisek k materiálům, včetně návrhů právních předpisů, metodik a dalších dokumentů týkajících se procesu ověřování odbornosti na finančním trhu,
  • zpracovávání stanovisek a podkladů pro rozkladovou komisi ČNB ve vztahu k rozhodnutím vydaným ve vymezeném rozsahu působnosti,
  • zpracovávání podnětů a dotazů právnických a fyzických osob, žádostí o informace k vybrané problematice finančního trhu a podíl na zpracování kvalifikovaných dotazů dohlížených subjektů týkajících se aplikace právních předpisů v oblasti finančního trhu.

Kvalifikační požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání právního nebo ekonomického zaměření,
  • nejméně 2 roky odborné praxe, z toho 1 rok praxe v oblasti finančního trhu (praxe v institucích finančního trhu nebo v advokacii výhodou),
  • znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B2 podle SERR (Společný evropský referenční rámec pro jazyky),
  • všeobecný přehled a znalost fungování finančního trhu,

Předpoklady pro výkon profese:

  • znalost práce s PC na uživatelské úrovni,
  • znalost právních předpisů v oblasti finančního trhu,
  • schopnost samostatné i týmové práce,
  • flexibilita a ochota k sebevzdělávání,
  • dobré formulační a komunikační dovednosti,
  • analytické myšlení,
  • trestní bezúhonnost.

Nabízíme:

  • benefity: zaměstnanecký limit čerpaný formou „Cafeterie“, příspěvek na penzijní a životní pojištění, nadstandardní zdravotně preventivní program, závodní stravování, sportovní a relaxační centrum, výměnné zahraniční rekreace, 5 týdnů dovolené, sick days a další,
  • zázemí renomované instituce,
  • zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB s možností trvalého odborného růstu,
  • propracovaný systém vzdělávání,
  • pružnou pracovní dobu,
  • nástup možný dohodou.

Nabídky s profesním životopisem obsahujícím základní osobní údaje a motivačním dopisem zasílejte do 21. 12. 2018 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Registrovat“) nebo písemně na adresu:

Česká národní banka
sekce kancelář
odbor lidských zdrojů
Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1
zn.: Výběrové řízení 2018/046

Adresa
Na příkopě 864/28, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Právní služby
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.