SOS dětské vesničky hledají kandidáty/ky na pozici:

Vedoucí pilotního projektu specializace pěstounské péče

Od roku 2019 bude SOS Přístav v Praze realizovat pilotní projekt rozvoje specializované pěstounské péče. Hledáme vedoucího tohoto projektu, který se kromě doprovázení pěstounských rodin chce podílet na inovaci pěstounské péče. Více informací o projektu na https://www.sos-vesnicky.cz/co-delame/detail/pestounska-pece/sos-pristav-praha/

Náplň práce:

Vedoucí pracovník odpovídá za vedení služby, koordinaci poskytovaných služeb, spolupráci s metodickým centrem na vytváření a revizi metodických materiálů k nově nastavované službě.

Další část náplně práce na této pozici je přímá práce s pěstounskými rodinami zahrnující podporu a poradenství, koordinaci dalších odborných služeb na základě stanoveného plánu podpory rodiny, spolupráci na rozvoji kompetencí pěstounů a spolupráci s dalšími institucemi, zejména s OSPOD.

Nabízíme:

Možnost podílet se na rozvoji nově vzniklé služby a koncepci specializované pěstounské péče
Příležitost spolupracovat s uznávanými odborníky v oblasti náhradní rodinné péče
Příležitost uplatnit kreativitu a flexibilitu
Odpovídající finanční ohodnocení a další zaměstnanecké benefity (flexibilní pracovní doba, ředitelské volno první a poslední den školy pro rodiče dětí do 15 let a další)
Podíl na aktivitách SOS dětských vesniček a rozvoji služeb v oblasti péče o ohrožené děti v ČR
Podporu a profesní rozvoj v zázemí mezinárodní organizace SOS Children's Villages International

Očekáváme:

Vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
Výborná znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí
Praxe v oboru sociálně-právní ochrany dětí alespoň 2 roky, ideálně v oblasti náhradní rodinné péče
Uživatelská znalost MS Office
Organizační schopnosti a zodpovědnost
Ochota přijímat výzvy, ochota k týmové spolupráci
Motivace k osobnímu rozvoji v problematice práce s dětmi, vzdělávání
Trestní bezúhonnost

Výhodou:

Další vzdělávání v oblasti práce s dětmi v náhradní rodinné péči
Terapeutický výcvik
Zkušenosti s lektorováním
Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)

Termín nástupu: leden 2019 nebo dohodou

Forma: Hlavní pracovní poměr

Místo pracoviště: Praha

Pokud jste se rozhodl/a ucházet se o pozici Sociální pracovník/pracovnice pro SOS dětské vesničky, zašlete nám Váš strukturovaný životopis a stručný motivační dopis.

Společnost
SOS dětské vesničky, z.s.
Adresa
Strakonická 78, Praha – Lahovice
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 26 000 – 30 000 Kč / měsíc
Benefity: Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickday
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník, Psycholog, Speciální pedagog, Zdravotní sestra
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti
Zadavatel: Nezisková organizace