Poptáváme poradenské služby v oblasti tvorby legislativních návrhů pro poslanecký klub Pirátů

Náplň práce:

- příprava právních textů včetně paragrafového znění

- kontrola a revize připravovaných legislativních návrhů a důvodových zpráv

- pomoc s vyhodnocováním dopadů nových zákonů

Požadujeme:

- ukončené vysokoškolské vzdělání v právním oboru

- právní praxe min.3 roky

- pečlivost, zodpovědnost a přátelské vystupování

- hluboký vhled do procesu tvorby zákonů

- nadstandardní orientace v legislativě ČR a rámcová znalost legislativních pravidel

- samostatnost a zaměření na výsledky

- znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni

- přítomnost v Praze - praxe v legislativě výhodou

Nabízíme:

- odměnu 50 000 Kč za plný úvazek

- podpora odborného vzdělávání

- zadávací list pro dodavatele

- práci v nejprogresivnější politické straně na české scéně

- možnost podílet se na smysluplné a transparentní politice

- pružnou pracovní dobu

Přihlášení do výběrového řízení:

Uchazeč zašle dokumentaci do 30.11. 2018.

Součástí přihlášky musí být strukturovaný profesní životopis a motivační dopis obsahujícího vizi působení na dané pozici. Přihlášky neobsahující životopis a motivační dopis budou vyřazeny. Životopis vítěze výběrového řízení může být zveřejněn.

Termín nástupu:
dohodou (orientačně leden 2019).

Výběrovou komisi jmenuje zadavatel. Výběrová komise si vyhrazuje právo prodloužit termín pro přihlášení do výběrového řízení. Výběrová komise vybere nejlepšího uchazeče z hlediska potřeb zadavatele, se zohledněním kvality uchazeče i celkových nákladů. Výběrové řízení je tříkolové. První kolo probíhá vyhodnocením životopisu a motivačního dopisu. Druhé kolo zahrnuje zpracování praktického případu. Třetí kolo tvoří osobní pohovor. Uchazeč, který úspěšně absolvuje druhé kolo, může být pozván do třetího kola (pohovor) u jiných vypsaných pozic v poslaneckém klubu.

V případě spokojenosti se službami může být vybranému uchazeči bez dalšího výběrového řízení po určité době také nabídnuto uzavření smlouvy s Piráty na další služby nad rámec úvazku:

- právní konzultace poslancům a poslaneckému klubu

- právní pomoc a služby pro pirátský analytický tým

- odborná podpora a školení kandidátů strany na veřejné funkce (zejména nové zastupitele obcí, starosty)

- sledování rozpracovaných kauz

- spolupráce se zasmluvněnými AK

- koordinace dobrovolníků z právní oblasti

Hodnotící kritéria: - Kompetence vůči požadavkům pozice 40 % - Zkušenost/vzdělání/dosažená praxe 30 % - Znalost pirátského programu a argumentace 10 % - Celkový dojem 10 % - Motivace 10 %

Společnost
Česká pirátská strana
Adresa
Na Moráni 360/3, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 50 000 Kč / měsíc
Zařazeno: Právní služby, Právník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Zadavatel: Zaměstnavatel

Česká pirátská strana, Jana Koláříková
+420 770 113 643