ČESKÁ ŠKOLNÍ INSPEKCE
vyhlašuje výběrové řízení

Právník / Právnička

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ

výběrového řízení na obsazení pozice v pracovním poměru

PRÁVNÍK / PRÁVNIČKA

pro pracoviště Praha – ústředí České školní inspekce

Pracovní náplň:

  • zpracovává podklady pro rozhodnutí ústředního školního inspektora,
  • zpracovává návrhy úkonů ve správním řízení, návrh na výmaz, konkurz, odvolání ředitele podle školského zákona,
  • podporuje realizaci inspekční činnosti prostřednictvím právních výkladů za účelem dosažení souladu s právními předpisy a jednotného postupu,
  • poskytuje právní podporu ostatním útvarům České školní inspekce (dále ČŠI),
  • zpracovává zásadní právní výklady a stanoviska a stanovuje obecné postupy aplikace právních předpisů v rámci činnosti ČŠI,
  • zpracovává vnitřní předpisy a podílí se na tvorbě dalších materiálů ČŠI,
  • připomínkuje smlouvy uzavírané ČŠI,
  • zastupuje ČŠI při jednání ve správním a soudním řízení,
  • zpracovává návrhy právních předpisů týkajících se kompetencí ČŠI,
  • koordinuje zpracování připomínek v rámci vnitřního připomínkového řízení MŠMT a komplexně posuzuje předložené materiály včetně návrhů právních předpisů s celostátní působností,
  • vyřizuje stížnosti na ČŠI,
  • zpracovává stanoviska a vzory úkonů k vedení vybrané personální agendy a agendy zákona o státní službě, s výjimkou oblastí spravovaných jinými útvary (tj. s výjimkou oblasti platů, výběrových řízení, hodnocení a vzdělávání),
  • zpracovává informace a rozhodnutí podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů,

Profil uchazeče (požadavky):

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oblasti právo,
  • dobrá znalost práce s PC,
  • pečlivost, samostatnost, spolehlivost, systémové myšlení,
  • plná svéprávnost,
  • trestní bezúhonnost,
  • zdravotní způsobilost.

Ohodnocení a benefity:

  • platové zařazení ve 13. platové třídě dle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů; platový tarif 25 210 – 37 890,- Kč (v závislosti na počtu let praxe), osobní příplatek v závislosti na schopnostech, dovednostech a výkonu,
  • pružné rozvržení pracovní doby,
  • 5 týdnů dovolené,
  • 5 dnů indispozičního volna,
  • příspěvek na stravenky,
  • služební notebook,
  • kvalitní materiální zázemí pro výkon práce,
  • profesní rozvoj zaměstnanců.

Předpokládaný nástup: prosinec 2018 nebo dle dohody (jde o pracovní poměr na dobu určitou, zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou)

Přihláška musí být doložena:

  • strukturovaným profesním životopisem,
  • motivačním dopisem.

Přihlášku s požadovanými doklady zasílejte do 26. listopadu 2018, a to na adresu Česká školní inspekce, Oddělení profesního rozvoje, Bc. Kateřina Kubátová, Fráni Šrámka 37, 150 21 Praha 5 nebo osobní podání do podatelny ČŠI na výše uvedené adrese. Přihlášku lze podat rovněž v elektronické podobě na e-mail posta (a) csicr.cz (musí být opatřeno uznávaným elektronickým podpisem), nebo prostřednictvím datové schránky ČŠI (ID datové schránky: g7zais9).

Bližší informace poskytne: Bc. Kateřina Kubátová, DiS., oddělení profesního rozvoje, tel.: + 420 251 023 324

S podáním přihlášky Vám rádi pomůžeme.

Celé znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení naleznete zde: http://www.csicr.cz/cz/Kariera/

Společnost
Česká školní inspekce
Adresa
Fráni Šrámka 2319/37, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Benefity: Bonusy/prémie, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickday, Možnost si napracovat hodiny, Možnost studijního volna
Zařazeno: Právní služby, Státní a veřejná správa, Vzdělávání a školství, Právník, Úředník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná pro absolventy.