Právník/právnička v týmu Odpovědné energie

Chceš přispět k tomu, aby obnovitelné zdroje energie postupně nahrazovaly klasické zdroje, jako je uhlí a ropa? Vnímáš klimatickou změnu jako závažný problém a chceš se zapojit do řešení současné situace? Hledáš práci, kde budeš pracovat na něčem, co má fakt smysl? Staň se součástí Franka Bolda a pracuj na našich veřejně prospěšných projektech. Pojď s námi posunout energetiku z minulosti do budoucnosti.

Jaká bude tvoje práce?

 • Budeš součástí veřejně prospěšného týmu zabývajícího se strategickou litigací a lobbingem v oblasti energetiky. Hlavně se tak budeš setkávat s oblastí veřejného práva a pracovat s českými i evropskými předpisy týkajícími se IPPC, EIA, stavebního práva a práva životního prostředí obecně.
 • Nejčastěji budeš pracovat u počítače – v rámci vybraných strategických případů budeš dělat rešerše, prokousávat se daty, psát právní podání, navrhovat další strategii, vymýšlet argumenty a občas nás budeš zastupovat u jednání nebo u soudu.
 • Vedle toho se zapojíš i do lobbingové práce našeho týmu, budeš představovat naše argumenty na schůzkách nebo konferencích, networkovat a veřejně vystupovat.
 • Součástí tvojí práce bude i komunikace s českými a zahraničními partnery (bez angličtiny se tak neobejdeš) a příprava společných setkání. Budeš mít taky zodpovědnost za tvorbu a realizaci některých projektů.

Tato práce je právě pro tebe, když...

 • I když ses třeba zatím s energetikou nebo veřejným právem moc nesetkal/a, jsi otevřený/á a máš chuť jít do toho naplno.
 • Umíš vyhledávat informace a vytáhnout z nich to podstatné. Zvládneš se poprat s technickými informacemi, čísly a grafy, stejně jako s právními argumenty.
 • Dokážeš prezentovat naše postoje a argumenty úředníkům, politikům i donorům.
 • Nepotřebuješ mít vše jasně nalajnované, rád/a se sám/sama zapojíš do tvoření vizí a vymýšlení strategií, jak zvýšit společensky prospěšný dopad naší práce.

Co u nás najdeš...

 • 0,8 - full-time pozici (dle domluvy), vhodnou i pro absolventy práv jaro 2019
 • pracovní místo v Brně, případně v Praze nebo Ostravě
 • smysluplnou práci, prostor k růstu, příležitost se potkat se zajímavými lidmi a projekty, neformální a přátelské pracovní prostředí
 • flexibilní pracovní dobu, benefity a možnost pracovat i z domova
 • nástupní mzda 18 000 – 28 000 Kč podle zkušeností a praxe

Uzávěrka přihlášek je 28. 10. 2018. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 8. 11. 2018 v Brně. Pokud jsme tě zaujali, na nic nečekej a přihlas se!


Informace o pozici

Společnost
Frank Bold Society, z.s.
Adresa
Údolní 567/33, Brno – Brno-město
Sokolská třída 1263/24, Ostrava – Moravská Ostrava
Drtinova 557/10, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 18 000 – 28 000 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Kafetérie, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Dog-friendly office
Zařazeno: Právní služby, Právník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná pro absolventy.


Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.