NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
Váš partner ve světě technických informací
Národní technická knihovna (NTK) je největší a nejstarší knihovna technické literatury v České republice s kapacitou přes 1,5 milionu svazků. V moderní ekologické budově v dejvickém kampusu NTK poskytuje odborné informační zdroje a služby jak studentům, pedagogům a vědeckým a výzkumným pracovníkům v technických a aplikovaných vědeckých oborech, tak zájemcům o technické informace z řad nejširší veřejnosti.
Hledáme na níže uvedenou pozici nového kolegu/kolegyni:

Právník

Národní technická knihovna vypisuje výběrové řízení na pozici Právník.

Co budete dělat:

  • Zajišťovat právní podporu činnostem NTK vč. koordinace a řádného vypořádání všech aspektů souvisejících s realizací projektu CzechELib, zejména oblasti veřejných zakázek a veškeré s nimi související dokumentace.
  • Řešit problematiku autorského práva a publikační činnosti, příprava smluvních vztahů vč. vyjednávání.
  • Komplexně administrovat veřejné zakázky nerealizované přes externího administrátora veřejných zakázek.
  • Koordinovat a supervizovat práce externího administrátora k veřejným zakázkám, či právnímu poradenství.
  • Kontrolovat dokumentace a věcné správnosti k veřejným zakázkám vč. uveřejňovacích povinností.
  • Posuzovat úplnost a srozumitelnost právních dokumentů, podílet se na přípravě právních stanovisek a výkladu právní předpisů, poskytování podpory a konzultací v oblasti Pravidel pro žadatele a příjemce OP VVV vč. metodických dopisů a specifické části.
  • Zastupování NTK na tuzemských setkáních, případně na zahraničních akcí, k autorskému právu a publikační činnosti.

Očekáváme od Vás:

  • VŠ vzdělání v oboru právo.
  • Angličtinu slovem i písmem na úrovni C1.
  • Zkušenosti s jednáním se státní správou výhodou.
  • Vynikající komunikační dovednosti, časovou flexibilitu.

Nabízíme:

  • Unikátní know-how v rámci autorských práv, komunikace s předními vydavateli na mezinárodní úrovni vč. jejich právních zastoupení.
  • Práci v nadstandardním moderním prostředí s denní vazbou na vedení NTK.
  • 5 týdnů dovolené a 5 sick days.
  • Příspěvek na stravování formou poukázek ve výši 100 Kč.
  • Odborné vzdělávání.
  • Finanční ohodnocení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Přiložte motivační dopis jako samostatnou přílohu a životopis s komentovaným přehledem dosavadní praxe.

Společnost
Národní technická knihovna
Adresa
Technická 2710/6, Praha – Dejvice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickday, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Dog-friendly office
Zařazeno: Právní služby, Státní a veřejná správa, Věda a výzkum, Právník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.