Ministerstvo dopravy

Právník / právnička v Oddělení agend EU

Hledáme kolegu/kolegyni na služební místo v Oddělení agend EU v Odboru legislativy v Sekci legislativně právní Ministerstva dopravy.

Nabízíme zajímavou práci v příjemném pracovním kolektivu ústředního orgánu státní správy v Praze.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

 • ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda v oboru Právo;
 • znalost anglického, francouzského nebo německého jazyka odpovídající alespoň 2. úrovni (stupni) znalosti cizího jazyka pro standardizované jazykové zkoušky stanovené rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy;
 • trestní bezúhonnost.

Nabízíme služební poměr na dobu neurčitou v 13. platové třídě podle přílohy č. 1 k zákonu č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů a k tomu zajímavé finanční ohodnocení (osobní příplatek + odměny), pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna (tzv. sick days), zvýhodněné jazykové kurzy, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost dalšího odborného vzdělávání, kartu Multisport, unišeky 2x ročně aj.

Co Vás čeká:

 • Zajišťování implementace předpisů Evropské unie v působnosti Ministerstva dopravy do právního řádu České republiky účastí na tvorbě a projednávání návrhů zákonů a návrhů nařízení vlády a podporou věcných útvarů při tvorbě a projednávání návrhů věcných záměrů zákonů a návrhů vyhlášek.
 • Posuzování slučitelnosti navrhovaných i platných vnitrostátních právních předpisů a správní praxe s právem Evropské unie a formulace návrhů opatření směřujících k nápravě zjištěných nedostatků.
 • Zpracovávání podkladových materiálů za účelem provádění notifikace vnitrostátních právních předpisů transponujících směrnice Evropské unie do vnitrostátního právního řádu Evropské komisi.
 • Posuzování návrhů právních předpisů Evropské unie, zejména z hlediska předpokládaných dopadů těchto předpisů na vnitrostátní právní řád.
 • Posuzování návrhů vnitrostátních technických předpisů z hlediska potřeby jejich notifikace Evropské komisi, zpracovávání podkladových materiálů za účelem této notifikace a koordinace dalších činností s notifikací souvisejících.
 • Koordinace činností spojených s uznáváním odborné kvalifikace a právní podpora příslušných věcných útvarů při procesu uznávání.
 • Koordinace činností spojených s řešením případů postoupených Ministerstvu dopravy v rámci systémů Ministerstva průmyslu a obchodu SOLVIT a ProCoP a právní podpora příslušných věcných útvarů při řešení jednotlivých případů.
 • Zpracovávání stanovisek v řízení o porušení Smlouvy o fungování Evropské unie určených pro Evropskou komisi a Soudní dvůr Evropské unie a koordinace činností jednotlivých útvarů v této oblasti.
 • Posuzování navrhovaných a přijatých opatření z hlediska unijní právní úpravy veřejné podpory, příprava a koordinace notifikace opatření zakládajících veřejnou podporu Evropské komisi, projednávání těchto opatření s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a Evropskou komisí.
 • Zpracovávání stanovisek pro Evropskou komisi v rámci řízení o nedovolené veřejné podpoře a koordinace činností jednotlivých útvarů v této oblasti.


Více informací o pozici a o způsobu přihlášení do výběrového řízení naleznete v níže přiloženém odkazu:

http://www.mdcr.cz/Kariera/Nabidka-zamestnani/Oddeleni-agend-EU-pravnik-pravnicka

Tak tedy neváhejte a své žádosti zasílejte do 19. října 2018.

Budeme se těšit na případnou spolupráci s Vámi.


Informace o pozici

Společnost
Ministerstvo dopravy
Adresa
nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Francouzština (Středně pokročilá) nebo Angličtina (Středně pokročilá) nebo Němčina (Středně pokročilá)
Zařazeno: Administrativa, Právní služby, Státní a veřejná správa
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Zaměstnavatel

Ministerstvo dopravy, Beathe Hanzalová
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.