Pro děti, které nemohou zůstat ve svých původních rodinách, hledáme a podporujeme rodiny náhradní. Působíme ve všech krajích a jsme největší doprovázející organizací v České republice.
Není nám jedno, že v České republice jako v jedné z posledních zemí EU stále vyrůstají stovky dětí v kojeneckých ústavech, a chceme to změnit.

Doprovázející pracovník pro Jihočeský kraj

Dobrá rodina, o.p.s. hledá doprovázející sociální pracovníky/ce pro pěstounské rodiny

Region: Jihočeský kraj (Jindřichův Hradec)

Požadujeme:

  • splnění kvalifikačních předpokladů dle zákona č.359/1999 Sb. o sociálně-právní ochraně dětí a dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách (společně s Vaším životopisem zasílejte i scan diplomu, který dokládá požadované vzdělání)
  • praxi v sociální oblasti výhodou, zkušenost s doprovázením vítána - není podmínkou
  • bezúhonnost
  • komunikativnost
  • empatii
  • zájem o problematiku náhradní rodinné péče
  • časovou flexibilitu
  • znalost práce na PC
  • ochotu cestovat
  • ŘP a osobní automobil výhodou
  • vhodné i pro absolventy nebo práci při studiu

Náplň práce:

  • uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče
  • budování profesionálního vztahu s pěstounskou rodinou
  • zvyšování výchovné kompetence pěstouna
  • průběžné informování pracovníků OSPOD o průběhu výkonu
  • spolupráce s OSPOD na tvorbě IPOD a jeho aktualizace, monitoring pěstounské rodiny v širším kontextu (pěstoun/pěstounka, dítě/děti v pěstounské péči, vlastní děti, širší rodina, či jiné důležité osoby ovlivňující rodinný systém) a přehled o řešení dalších problémů pěstounské rodiny (občanské poradny, dluhové poradenství, právní a finanční služby, vzdělávací instituce)
  • spolupráce při realizaci vzdělávacích aktivit a zajištění individuálního vzdělávání v rodinách

Nabízíme:

  • volnou pracovní dobu (s možností volby začátku a konce v rozmezí 7 - 19 hod)
  • vzdělávání pro zaměstnance
  • profesní růst
  • odpovídající platové ohodnocení
  • poloviční/plný úvazek/práce na DPP

Nástup: po dohodě – možné postupné navyšování úvazku

Typ pracovně právního vztahu: práce na DPP a DPČ, HPP krácený úvazek- doba určitá, dle dohody a možností

Společnost
Dobrá rodina o.p.s.
Adresa
Jindřichův Hradec
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Zařazeno: Služby, Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná pro absolventy.

Pozice vhodná pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Dobrá rodina o.p.s., Marcela Binková