Dobrá rodina je obecně prospěšná společnost, která lidsky a s vysokým standardem provází, podporuje a vzdělává okolo 800 pěstounských rodin napříč celou Českou republikou.
Více informací na www.dobrarodina.cz

Koordinátor a doprovázející pracovník - Jihočeský kraj

Dobrá rodina o.p.s. hledá koordinátora a doprovázejícího sociálního pracovníka pro Jihočeský kraj

Požadujeme:

· splnění kvalifikačních předpokladů dle zákona č.359/1999 Sb. o sociálně-právní ochraně dětí a dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách (společně s Vaším životopisem zasílejte i scan diplomu, který dokládá požadované vzdělání)

- znalost problematiky náhradní rodinné péče

- ochotu cestovat - ŘP a osobní automobil podmínkou

- bezúhonnost

- organizační schopnosti a samostatnost

- zkušenost s vedením týmu

- znalost práce na PC

Náplň práce:

Koordinátor regionu

· řízení týmu daného regionu (metodická a týmová podpora, administrativa)

· vytváření odborné místní sítě (oslovení a navázání spolupráce s místními organizacemi, institucemi, odborníky, ap.)

· nominace a zajištění spolupráce lektorů a odborníků v regionu

· propagace služeb organizace a koordinace jednání s partnery v regionu

· koordinace a realizace vzdělávacích aktivit pro pěstounské rodiny

· pravidelná účast na poradách týmu doprovázejících a koordinátorů (1X měsíčně porada v Praze)

Doprovázející sociální pracovník

· uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče

· kontakt s rodinami dle domluvy a potřeb rodiny

· spolupráce s OSPOD na tvorbě IPOD a jeho aktualizace, monitoring pěstounské rodiny v širším kontextu (pěstoun/pěstounka, dítě/děti v pěstounské péči, vlastní děti, širší rodina, či jiné důležité osoby ovlivňující rodinný systém) a přehled o řešení dalších problémů pěstounské rodiny (občanské poradny, dluhové poradenství, právní a finanční služby, vzdělávací instituce)

· spolupráce při realizaci vzdělávacích aktivit a zajištění individuálního vzdělávání v rodinách

· řešení specifik pěstounské péče na přechodnou dobu: podpora při přijetí dítěte do rodiny, v průběhu péče, při předávání dítěte

Nabízíme:

- volnou pracovní dobu

- školení a kurzy pro zaměstnance

- možnost osobního růstu a rozvoje

Nástup: dle dohody

Typ pracovně právního vztahu: DPP, pracovní smlouva, poloviční úvazek s výhledem na plný úvazek

uzávěrka 1.kola výběrového řízení 8.3.2018

Společnost
Dobrá rodina o.p.s.
Adresa
České Budějovice – České Budějovice 3
Klimentská 1246/1, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Zařazeno: Služby, Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti
Zadavatel: Nezisková organizace

Dobrá rodina o.p.s., Marcela Binková
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.