Náplň práce:

  • Dochází do rodiny minimálně jednou za dva měsíce, hovoří s pěstouny a s dítětem, kromě toho je k dispozici na telefonu v případě akutně vyvstalého problému
  • Řeší s rodinou aktuální problémy, případně doporučí rodině určitou specializovanou službu
  • Spolupracuje s OSPOD, zasílá zprávy OSPOD o průběhu spolupráce jednou za 6 měsíců
  • Pomáhá pěstounům naplňovat povinný plán jejich vzdělávání
  • Má podpůrnou roli pro rodinu, bere klienty jako partnery a jako osoby nejvíce kompetentní k řešení svých potíží
  • Dohlíží na sociálně právní ochranu dětí v rodině
  • Organizuje odlehčovací pobyty pro děti z pěstounských rodin

Požadujeme:

  • Kvalifikační požadavky dle zákona č. 359/1999 Sb. o sociálně-právní ochraně dětí a dle zákona č.108/2006 Sb. o sociálních službách
  • Praxi v sociální oblasti výhodou, zkušenost s doprovázením vítána – není podmínkou
  • Bezúhonnost
  • Komunikativnost
  • Empatii
  • Zájem o problematiku náhradní rodinné péče
  • Časovou flexibilitu
  • ŘP skupiny B
  • Ochotu cestovat

Nabízíme:

  • 0,5-1,0 pracovního úvazku
  • služební telefon, notebook
  • volnou pracovní dobu
  • aktivní podíl na transformaci SPOD
  • 5 týdnů dovolené
  • možnosti osobního ohodnocení a zvláštních odměn
  • příspěvek na další vzdělávání
  • nástupní plat dle vzdělání a praxe v rozmezí 23 000,-Kč – 27 000,-Kč

Společnost
Soukromý dětský domov SOS 92, o.p.s.
Adresa
Nad Papežem 1597, Dobříš
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná) nebo Angličtina (Mírně pokročilá)
Plat
Plat: 23 000 – 27 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Vzdělávací kurzy, školení, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Soukromý dětský domov SOS 92, o.p.s., Tereza Jandová
Nad Papežem 1597, 26301 Dobříš, Česká republika
+420 721 629 962