Operátor ICT, a.s. patří mezi městské společnosti zajišťující pro Prahu služby v oblasti IT. Například projekty Smart Prague posouvají naše hlavní město mezi světové metropole. Naším cílem je zavést do konce roku 2030 chytré technologie a podpořit tak příjemnější život v Praze.
I vy můžete ovlivnit budoucnost Prahy!

Backend vývojář datové platformy

Co vás čeká

Do našeho vývojového týmu hledáme kolegu – backend vývojáře pro projekt Datové platformy. Momentálně vyvíjíme interně jako součást datové platformy rozhraní pro sběr, konsolidaci a poskytování dat v otevřené podobě. Chceme rozšiřovat toto rozhraní, poskytnout co nejvíce dat veřejnosti a držet si část řešení bez externích dodavatelů.

Náplň práce

  • Vývoj backendu a integračního API pro Datovou platformu
  • Práce s big data, konsolidace dat
  • Sběr, správa a zpracování různorodých dat z městského prostředí
  • Vývoj nových inovativních řešení a rozšíření těch stávajících
  • Specifikace a tvorba REST API
  • Práce s otevřenými daty
  • Testování a optimalizace backendových řešení
  • Psaní automatických testů k řešením, debugging, code reviews
  • Přímá spolupráce s datovými analytiky, front-end vývojáři, konzumenty dat apod.
  • Práce v malém vývojářském týmu

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

  • Dobrá znalost a zkušenost s Node.js
  • Aspoň základní znalost jiných back-end technologií (C#, PHP, Ruby, Java)
  • Znalost REST principů a zkušenosti s tvorbou REST API
  • Znalost JSON, XML a zkušenosti s JSON-REST a XML-RPC API
  • Znalost a zkušenost s některou z NoSQL databází (ideálně MongoDB)
  • Aspoň základní znalost SQL (MS-SQL, PostgreSQL, MariaDB)
  • Schopnost psaní čistého a udržitelného kódu
  • Schopnost tvorby dobré dokumentace kódu
  • Praxe s programováním backendu min. 1 rok
  • Invence při návrhu, samostatnost a preciznost při řešení problémů
  • Znalost, schopnost a zkušenosti s algoritmizací a programováním na úrovni vysokoškolského titulu v oboru, získané studiem nebo praxí
  • Schopnost používat verzovací nástroj (Git/SVN)

Výhodou bude, pokud budete umět

  • Znalost nástroje Lint
  • Znalost TypeScript
  • Nebát se sáhnout do legacy kódu
  • Znalost Linuxového prostředí, znalost Dockeru, zkušenosti s CI
  • Zájem o OpenData, otevřené platformy a OpenSource

Co vám můžeme nabídnout

  • Flexibilní pracovní podmínky
  • Zajímavé finanční ohodnocení
  • Možnost pracovat s velkým množstvím zajímavých dat
  • Možnost práce a seberealizace na zajímavém a ambiciózním projektu, který nemá v ČR obdoby a zcela zásadním způsobem bude měnit život v Praze pomocí práce s daty
  • Neformální atmosféra malého týmu oddělení vývoje (+-5 lidí)
  • Práce v moderním prostředí s moderními technologiemi
  • 5 týdnů dovolené, stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, MultiSport karta, xBox na pracovišti, ovoce na pracovišti, teambuildingové akce
  • Pracovní notebook, pracovní telefon s tarifem

Společnost
Operátor ICT, a. s.
Adresa
Dělnická 1020/54, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá), Čeština (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickday, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Children-friendly office
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, IT analytik, SW architekt, Programátor, Databázový specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná pro absolventy.

Operátor ICT, a. s., Veronika Fertšáková
775 663 901