Dobrá rodina je obecně prospěšná společnost, která lidsky a s vysokým standardem provází, podporuje a vzdělává okolo 800 pěstounských rodin napříč celou Českou republikou.
Více informací na www.dobrarodina.cz

Doprovázející sociální pracovník - Jihomoravský kraj

Dobrá rodina, o.p.s. hledá doprovázejícího sociálního pracovníka pro rodiny s dětmi v pěstounské péči.

Region: Jihomoravský

Požadujeme:

· splnění kvalifikačních předpokladů dle zákona č.359/1999 Sb. o sociálně-právní ochraně dětí a dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách

· praxi v sociální oblasti výhodou, zkušenost s doprovázením vítána - není podmínkou

· bezúhonnost

· komunikativnost

· empatii

· zájem o problematiku náhradní rodinné péče

· časovou flexibilitu

· znalost práce na PC

· ochotu cestovat

· ŘP a osobní automobil

· vhodné i pro absolventy nebo práci při studiu

Náplň práce:

· uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče

· budování profesionálního vztahu s pěstounskou rodinou

· zvyšování výchovné kompetence pěstouna

· průběžné informování pracovníků OSPOD o průběhu výkonu

· spolupráce s OSPOD na tvorbě IPOD a jeho aktualizace,monitoring pěstounské rodiny v širším kontextu (pěstoun/pěstounka, dítě/děti v pěstounské péči, vlastní děti, širší rodina, či jiné důležité osoby ovlivňující rodinný systém) a přehled o řešení dalších problémů pěstounské rodiny (občanské poradny, dluhové poradenství, právní a finanční služby, vzdělávací instituce)

· spolupráce při realizaci vzdělávacích aktivit a zajištění individuálního vzdělávání v rodinách

Nabízíme:

volnou pracovní dobu (s možností volby začátku a konce v rozmezí 7 - 19 hod)
vzdělávání pro zaměstnance
profesnírůst
odpovídající platové ohodnocení
plný úvazek
Nástup: ihned

Místo výkonu: Brno, Hodonín

Práce na dobu určitou - zástup za MD

Typ pracovně právního vztahu: práce na DPP, DPČ

Společnost
Dobrá rodina o.p.s.
Adresa
Národní třída 267/16, Hodonín
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti, jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Dobrá rodina o.p.s., Marcela Binková