NEY spořitelní družstvo poskytuje služby svým členům z řad občanů, živnostníků a firem již od roku 1999. Naší základní prioritou jsou kvalitní a profesionální finanční služby. Individuální přístup je základem pro budování důvěry a dlouhodobých a kvalitních vztahů, proto na něj při naší práci vždy klademe důraz.

Do našeho rozrůstajícího týmu hledáme kolegy na pozici:

AML & Compliance officer

Pracovní náplň – hlavní činnosti:

• Výkon agendy AML a compliance
• Řešení klientských reklamací a stížností
• Sledování vývoje právních předpisů v oblasti AML/CFT včetně regulatorních a jejich implementace
• Plnění zákonných povinností spořitelního družstva a jeho orgánů v oblasti AML/CFT a bankovní regulace (regulace činnosti spořitelních družstev)
• Příprava materiálů a organizace jednání orgánů spořitelního družstva
• Příprava materiálů a odpovědí na výzvy České národní banky, Finančně analytického úřadu a dalších státních orgánů
• Příprava a dodržování vnitřních norem spořitelního družstva
• Výkon agendy AML/CFT (opatření proti praní špinavých peněz a legalizaci výnosů z trestné činnosti) včetně přípravy vnitřních norem v této oblasti, spolupráce s dotčenými útvary spořitelního družstva
• Komunikace s Českou národní bankou, Finančně analytickým úřadem a dalšími státními orgány v oblasti AML/CFT
• Výkon činnosti kontaktní osoby ve vztahu k Finančně analytickému úřadu
• Kontrola plateb z pohledu praní špinavých peněz (uvolňování AML podezřelých plateb)
• Nastavení a udržování AML/CFT procesů ve spořitelním družstvu
• Školení pracovníků v oblasti praní špinavých peněz
• Poskytování součinnosti ostatním útvarům a managementu spořitelního družstva v oblasti AML/CFT
• Hlášení podezřelých obchodů Finančně analytickému úřadu
• Další činnost dle požadavku nadřízených pracovníků a členů představenstva spořitelního družstva

Požadujeme
• vysokoškolské vzdělání
• praxe minimálně 1 rok v obdobné pozici
• znalost právních předpisů v oblasti fungování finančních institucí (zákon č. 87/1995 Sb., obezřetnostní pravidla týkající se fungování finančních institucí) a legislativy v oblasti AML/CFT (zákon č. 253/2008 Sb., vyhláška č. 281/2008 Sb.)
• pozitivní chování a vnitřní motivace
• velmi dobrá znalost práce na PC (MS OFFICE)
• znalost AJ – schopnost porozumění textu a komunikace

Nabízíme
• zaměstnání v progresivní rostoucí společnosti
• možnost seberealizace, odborného a profesního růstu
• zajímavou práci a prestižní projekty
• dlouhodobou perspektivu
• školení a vzdělávání v oboru
• dobré finanční ohodnocení
• zaměstnanecké benefity

Společnost
NEY spořitelní družstvo
Adresa
Praha
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Mírně pokročilá) nebo Čeština (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: Bankovnictví a finanční služby, Právní služby
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná pro absolventy.