HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví působí v ČR již od roku 1993. Hlavním posláním naší organizace je propagace a podpora dobrovolnictví v České republice. V souladu s tímto posláním realizujeme řadu projektů zaměřených na rozvoj dobrovolnictví v různých typech organizací, máme vlastní mentoringové dobrovolnické programy, program firemního dobrovolnictví a snažíme se zviditelnit přínos dobrovolníků v médiích. Máme pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.

Aktuálně hledáme do našeho týmu Centra mentoringových dobrovolnických programů nového kolegu či kolegyni na pracovní pozici:

Koordinátor/ka mentoringových vztahů v programu Pět P

Chcete práci, jejíž přínos je vidět? Dynamickou práci, která vás nebude nudit? Zprostředkovávat mladým lidem příležitost dělat něco pro druhé? Pracovat v týmu a učit se navzájem?

Náplň práce:

  • vedení úvodních rozhovorů s dětmi a rodiči
  • podílení se na výběru a přípravě dobrovolníků a na tvorbě podpůrných dvojic
  • vedení mentoringových vztahů (dvojic dobrovolník-dítě): osobní a telefonická komunikace s rodinami, dětmi, dobrovolníky a partnerskými organizacemi v rámci sociálně-právní ochrany dětí, administrativa
  • koordinace rodičovských skupin
  • organizace jednorázových akcí pro děti a dobrovolníky
  • prezentace programu odborníkům i veřejnosti

Požadujeme:

  • Ukončené studium VOŠ/VŠ sociálního nebo pedagogického směru (dle § 49a Zákona č. 359/1999 Sb.) – případně studenti vyšších ročníků
  • Schopnost zodpovědné samostatné práce, organizační schopnosti, aktivní přístup
  • Týmový duch, ochota se učit a rozvíjet, empatický přístup
  • Ochota občasné práce o víkendech a ve večerních hodinách (supervize, výcvik dobrovolníků, víkendové akce)
  • Trestní bezúhonnost
  • Znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

Výhodou:

  • Zkušenosti s vedením dobrovolníků, prací s dětmi a mládeží nebo vlastní dobrovolnická zkušenost

Nabízíme:

  • HPP na celý úvazek na pracovišti v blízkosti metra B Anděl
  • Zaučení a metodická podpora
  • Práce v přátelském a podporujícím týmu, zázemí stabilní organizace
  • Flexibilní pracovní doba - možnost napracování si hodin, občasná práce z domova, 5 týdnů dovolené, sick days
  • Pravidelná týmová supervize
  • Možnost osobního a profesního rozvoje, prostor k učení se a realizaci vlastních nápadů

Nástup v lednu 2018, drobné zaučování podle možností v prosinci 2017.

Pokud Vás tato nabídka oslovila, zašlete prosím Váš životopis a motivační dopis na 1 stranu do 28.11.2017.

Společnost
HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú.
Adresa
Štefánikova 216/21, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickday, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník, Psycholog
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná pro absolventy.

HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú., Zuzana Hasanová
Štefánikova 21, 15000 Praha 5 – Smíchov, Česká republika
728 006 514