Vrchní ministerský rada v oddělení právního zabezpečení

Co vás čeká

Zajišťujeme podporu prvnímu náměstkovi ministra vnitra v rámci jeho působnosti, zejména v oblastech veřejného pořádku, vnitřního pořádku a bezpečnosti státu, činnosti policie (vč. městské), činnosti hasičského záchranného sboru, krizového řízení, problematiky zbraní a střeliva, prevence kriminality, migrační a azylové politiky, mezinárodní spolupráce a zakladatelských činností vůči České poště, s. p.

Hlavní náplni činnosti je zpracovávání analytických podkladů, vnitrorezortní a mezirezortní spolupráce a komunikace, sumarizace a příprava podkladových materiálů pro celou škálu jednání prvního náměstka a ředitele kanceláře, účast v pracovních skupinách v oblastech působnosti prvního náměstka ministra vnitra, výkon zakladatelských činností vůči státnímu podniku Česká pošta, právní analýzy apod.

Záběr činnosti je velmi široký, jde o různorodou a zajímavou práci analyticko-koordinačního typu v ústředním orgánu státní správy. V rámci zkušební doby nové zaměstnance postupně zaškolíme na věcnou i procesní problematiku. Existuje možnost specializace na jednotlivé oblasti výkonu činnosti.

Požadujeme:

  • ukončené magisterské studium, výhodou jsou obory právo, veřejná správa, bezpečnostní studia apod., není však podmínkou,
  • komunikační a organizační schopnosti,
  • samostatnost, důslednost, flexibilitu,
  • znalost práce na PC, MS Office, ASPI,
  • znalost cizích jazyků výhodou,
  • způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi stupně utajení „Důvěrné“, pokud žadatel nedisponuje prověřením, postačí, že před přijetím podá žádost na NBÚ o provedení prověrky.

Nabízíme:

  • služební poměr v rámci státní služby na dobu neurčitou,
  • finanční ohodnocení odpovídající dosaženému vzdělání a praxi, pozice je ve 14. platové třídě dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. (z 16-ti možných), jde o tabulkové rozmezí 28.720 - 43.175,- Kč dle započítané praxe,
  • další měsíční osobní ohodnocení dle dosahovaných výsledků na základě hodnocení,
  • další mimořádné finanční odměny na základě kvality odvedené práce,
  • kariérní růst, permanentní vzdělávání,
  • časový prostor na zvládnutí věcné problematiky,
  • benefity práce ve státní správě - jistota zaměstnání, ročně 5 týdnů dovolené, 5 „sick days“ a 6 dnů studijního volna, zvýhodněné závodní stravování, závodní mateřská školka, příspěvek FKSP, služební mobilní telefon,
  • místo výkonu práce Praha 7, Nad Štolou 3 v hlavní budově Ministerstva vnitra.

Bližší podrobnosti poskytne vedoucí oddělení právního zabezpečení Mgr. Petr Prokop, tel. 974 832 448.

Ministerstvo vnitra - Kancelář prvního náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti
Adresa
Nad štolou 936/3, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 29 000 – 43 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Dovolená 5 týdnů, Ubytování/příspěvek na ubytování, Firemní rekreační zařízení, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Firemní školka, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Zdravotní volno/sickday, Možnost studijního volna
Zařazeno: Administrativa, Právní služby, Státní a veřejná správa, Úředník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná pro absolventy.

Ministerstvo vnitra, Kancelář I. NMV pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti, Mgr. Petr Prokop
603 190 225