Kdo jsme? Jsme firma o zhruba 120 lidech, ve vývoji je nás zhruba 30. Vývojáři sedí společně na jednom patře. Při práci máme rádi klid a ticho, pro diskuze o problémech i blbostech je u nás dost místa v jednačkách, kuchyních, relaxačních zónách i na terasách, tak, aby debaty o pivu a sportu nerušily tým u práce.

SYS Admin senior pro naše IT Crowd

Náš šéf IT Crowd (no ano, tak se jim u nás interně říká) Pepa je šéfem, kterého by chtěl každý - s neuvěřitelným smyslem pro humor, se schopností vždycky vidět všechno pozitivně a hlavně s lidskou tváří. Taky zná snad všechny sportovní výsledky na světě a je oddaným fanouškem Komety. A protože vidí, že mají v týmu práce nad hlavu, hledají k sobě nového kolegu/kolegyni na pozici SYS Admina.

Jak u nás vypadá práce SYS admina?

- Především udržuje vnitřní systémovou infrastrukturu, stará se o její koncepční růst a rozvoj. Samozřejmostí je zodpovědnost za zálohování a případnou obnovu dat serverů a systémů.

- Všechny znalosti a zkušenosti, ale také inovativní myšlenky, ocení tým vývojářů v rámci DevOps. Je potřeba pro ně budovat a dále rozvíjet moderní, rychlé a bezpečné softwarové nástroje a hardwarové prostředí pro implementaci nových aplikací a služeb. Dostane se do kontaktu s nejmodernějšími technologiemi, kterými poskytujeme služby a spravujeme data našich zákazníků. Jedná se dnes už o desítky milionů zákazníků, takže pocit zodpovědnosti ti při práci určitě chybět nebude.

- SYS Admin se podílet na procesu deploymentu a rozvoji infrastruktury, která čítá stovky produkčních serverů. Ve spolupráci s vývojáři hledá a nalézá nové cesty, strategie a způsoby, např. při automatizaci procesů a nasazování aplikací nebo zvyšování inteligence našich rozsáhlých monitorovacích systémů.

- Pracujeme všichni samozřejmě ve dne, od pondělí do pátku, budujeme robustní bezvýpadkové systémy a snažíme se minimalizovat on-call incidenty, ale občas je nutné vyřešit kritické situace bez ohledu na pracovní dobu.

S čím by měl mít nový kolega/ kolegyně zkušenost?

- Se systémy Linux/Unix (zejména distribuce Ubuntu a Debian);
- Se správou databázových, webových a aplikačních serverů – MySQL, Nginx, Apache;
- S automatizací serverů řešenou například pomocí nástroje Ansible;
- S monitoringem služeb a serverů (Icinga, Nagios...);
- S logováním – Logstash, Graylog;
- S verzováním, které u nás řídí GitLab;
- S virtualizací serverů – KVM, LVM, RAID;
- S bezpečností sítě – firewally, penetrační testy podnikové i produkční infrastruktury.

Ne všichni naši kolegové hovoří česky, a tak i schopnost domluvy v angličtině je nezbytná. Jestli je bez chyb nebo ne, to u nás nikdo neřeší. :)

S kým budete pracovat?

Tak především s vývojáři a kolegy ze zákaznické podpory. Nejbližšími kolegy v uzavřené kanceláři (vážně, žádný open space) bude právě Pepa, váš budoucí šéf (pokud byste ho chtěli poznat předem, mrkněte sem a dozvíte se, proč přijal nabídku pracovat ve Webnode a co ho tady štve: https://www.pracevnebi.cz/pepa/), Philipp (ano, jeho jméno není právě české, ovšem jeho čeština je brilantní). A pak taky Tom - Moravák jak poleno.

A co za to (tedy kromě super kolegů)?

- Zázemí společnosti, která má již sice stovku zaměstnanců, ale není svázána haldou zkostnatělých korporátních pravidel;
- Možnost profesního růstu;
- Interní školení zkušenými kolegy a externí kurzy;
- Využití angličtiny;
- Moderně a technologicky kvalitně vybavené pracoviště skoro v centru;
- Absolutně neformální firemní prostředí, žádný dress code;
- Hromadu běžných i nestandartních benefitů, ze kterých si každý vybere;
- Dobrou partu, kterou utužují grilovačky na terase, mezinárodní snídaně, sportovní den nebo třeba víkend na lyžích;
- Služby naší firemní školky, kde se v případě potřeby postarají o vaše ratolesti;
- Žádné směny, víkendy v práci. U nás se pracuje ve dne a od pondělí do pátku - možnost home office je však samozřejmostí. Byť občas je potřeba kritickou situaci vyřešit hned;
- Naprosto pohodové místo pro práci!


No a zbytek už probereme osobně... A na pohovor vás vezmeme do Nebe!


Informace o pozici

Společnost
Webnode CZ s.r.o.
Adresa
Hlinky 995/70, Brno – Staré Brno
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Mírně pokročilá)
Benefity: Sleva na firemní výrobky/služby, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Firemní školka, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Možnost delšího neplaceného volna, Vlastní organizace náplně práce, Rozjezd zcela nového projektu
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Správa systémů a HW, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Webnode CZ s.r.o.