Kdo jsme? Jsme firma o zhruba 120 lidech, ve vývoji je nás zhruba 30. Vývojáři sedí společně na jednom patře. Při práci máme rádi klid a ticho, pro diskuze o problémech i blbostech je u nás dost místa v jednačkách, kuchyních, relaxačních zónách i na terasách, tak, aby debaty o pivu a sportu nerušily tým u práce.

PHP zachránci princezen

Zrovna nedávno jsme dali možnost všem zájemcům nahlídnout pod pokličku programování ve Webnode. A taky zachránit pár princezen (www.zachranprinceznu.cz). Podařilo se, ale my hledáme pořád další rytíře nebo rytířky. V baráku, pardon v hradu, máme uvezněných princezen hromadu. Tak se poohlížíme po těch, co to umí v PHP, zrovna tady.

Jaké technologie k záchraně používáme?

Vývoj Webnode probíhá ve dvou hlavních jazycích PHP a Javascript, data jsou primárně uložena MySQL a vše běží na systémech Nginx, HHVM a Apache. Kromě toho cestou do věže potkáš další moderní technologie, jako Docker, MongoDB, ElasticSearch, Keen.io ..., datové analýzy jedou na Amazon Redshift. U podpůrných aplikací se setkáte i s dalšími programovacími jazyky (C++, JAVA, Perl, Ruby, ...).

Jak řídíme cestu k záchraně (projekty)?

Pomocí agilních metodik - vládnou u nás Kanban boardy, úkoly evidujeme pomocí JIRA. Promýšlíme a modelujeme architekturu systému i datových skladů, naše kódy píšeme, až když máme jasno v objektovém návrhu. Píšeme testy a v záchraně nás podporují skvělé nástroje jako PHPstorm, Enterprise Architect, Confluence, Phabricator, Gitlab a řada dalších. Závislosti řeší Composer, s Javascriptem pomáhá Closure. Technologie i postupy vybíráme podle konkrétního projektu a týmu - často zkoušíme nové nástroje a postupy a hledáme, co nás může posunout dál směrem k princeznám.

Jak probíhá záchrana (vývoj)?

Hlavně nás to baví. Nebojíme se zodpovědnosti. Když už se něco nezdaří, tak to umíme rychle opravit a chyby zapíšeme do Fail logu, který nám pomáhá se poučit. Pro příště. Chceme vyvíjet kvalitní kód; k tomu nám slouží code review. Baví nás navrhovat uživatelsky přátelské prostředí, které zvládne použít i "naše babička".

Pro záchranu můžete používat libovolné nástroje, které vám vyhovují. Vyjdeme vám vstříc i v oblasti volby HW či operačního systému.

Jakou používáme HW infrastrukturu?

Webnode běží na více než 300 serverech, využíváme jak vlastní servery, tak řadu poskytovatelů cloud hostingu. Obsah a informace o průběhu záchranných prací distribuujeme po světě pomocí CND sítí. O servery se nám stará tým zkušených administrátorů. Rádi dostáváme technologie na hranici možného - z každého serveru i technologie chceme dostat maximum.

Jací jsou naši hrdinové?

Většina z nich začínala s programováním už kolem 15 let i dřív - prvním webem či aplikací pro spolužáky, sportovní klub či firmu známého. Někteří z nich začali s programováním až na výšce, ale s o to větším zápalem. Spojuje je zájem o vývoj a analytiku, mají rádi nové technologie a neváhají věnovat svůj čas a peníze na vlastní vzdělání. Nečekají, že je bude někdo učit, ale klidně se do toho pustí sami. Nebojí se ale zeptat, když něčemu nerozumí. Žijí a pracují tak, aby je život naplňoval a měl smysl - workoholismus, ani flákačství není jejich životní styl. Pokud je Ti to blízké, snadno k nim zapadneš.

Přijď se podívat, jak to u nás vypadá. ;-) Zatím můžeš mrknout na naše kariérní stránky - https://www.pracevnebi.cz/.


Informace o pozici

Společnost
Webnode CZ s.r.o.
Adresa
Hlinky 995/70, Brno – Staré Brno
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Mírně pokročilá)
Benefity: Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Vzdělávací kurzy, školení, Firemní školka, Občerstvení na pracovišti, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Správa systémů a HW, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, IT analytik, SW architekt, IT konzultant, Programátor, Správce aplikačního SW
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná pro absolventy.


Webnode CZ s.r.o., Martina Šauerová