Pomáháme našim zákazníkům vytvářet lepší výrobky tím, že jim dodáváme SOLIDWORKS PDM a platformu 3DEXPERIENCE, nejlepší systémy pro správu dokumentace na světě. Ale ruku na srdce – jsou to softwary za statisíce a uživatelé tak automaticky očekávají pomoc s čímkoliv, s čím si sami neví rady.
A od toho jsme tady my, oddělení technické podpory v Šumperku, kde máme sehraný tým, jediný svého druhu mezi prodejci všech CAx systémů v Česku. V současné době hledáme posily, které nám umožní zvládat nové výzvy a produkty i neustále rostoucí počty zákazníků.

Technik podpory pro správu dokumentace a cloudové systémy

Jsi správný kandidát?

V prvé řadě potřebujeme, abys byl silný týmový hráč, ochotný a nezištný srdcař, pro kterého je pomáhat ostatním lidem přirozenou a smysluplnou činností. Důležitá je také tvoje schopnost analytické myšlení. A pokud se navíc rád hrabeš v počítačích a serverech a máš chuť se učit hodně nových věcí, tak jsi náš člověk a rádi tě poznáme.

O čem ta práce vlastně je?

 • Hlavně o telefonování, teamviewerování a mailování s našimi zákazníky. Pokud jim totiž v aplikacích nebo na cloudu něco nejde, tak nás kontaktují a pak přicházíš na řadu ty.
 • Takže se budeš vrtat v SOLIDWORKS PDM, cloudové platformě 3DEXPERIENCE, operačních systémech jak desktopových počítačů, tak i serverů. Občas také vytvoříš nějaký ten SELECT v SQL.
 • Budeš hledat odpovědi na jednoduché i složitější dotazy či googlit řešení zapeklitých situací, kdy něco nefunguje, jak má. Někdy se stane, že je v softwaru bug, který pak vyreportuješ vývojářům a při tom využiješ svou znalost angličtiny.
 • K tomu samozřejmě musíš SOLIDWORKS PDM a platformu 3DEXPERIENCE opravdu důkladně znát, a proto počítej s tím, že první rok tě čeká hlavně šprtání. Ale pak z tebe bude expert :-)
 • Máš obavy, že to je moc velké sousto? Jasně, každý začátek je těžký, ale žádný strach – máme přichystaný onboarding a taky se ti budou věnovat zkušení kolegové Honza a Jarda, kteří mají s technickou podporou opravdu mraky zkušeností.

Kde budeš pracovat a s kým?

Najdeš nás v prostorných a klidných kancelářích v administrativní budově Fortex v Šumperku, kde pro sebe máme celé první patro a samostatný vchod. Makáme v moderním a čistém prostředí s bohatě dimenzovaným zázemím. A v kanclu chodíme v papučích, trikách a džínách :-)

 • Jarda – senior konzultant PDM/PLM systémů a bezvadný kolega, který je s námi už přes 4 roky a navíc předchozích 10 let pracoval také v oblasti správy dat. Budeš sedět vedle něho a pokud zrovna nebude pracovat na zakázce, tak ti rád pomůže a zodpoví otázky.
 • Honza – senior technik a implementátor PDM/PLM systémů, který je u fochu už 10 let. Honza sice sedí v kanceláři v Brně, ale provede tě základním zaškolením a zejména v počátcích bude tvůj guru na drátě v oblasti PDM/PLM.
 • Evča – senior operátorka a duše našeho týmu. Poradí ti s veškerou administrativou a rutinními věcmi v kanclu. Krom toho se na tebe každý den pěkně usměje :-)
 • Ondra – prostě šéf oddělení. Veterán, který se v oblasti 3D CAD pohybuje od 90. let, v SolidVision je od začátku a od roku 2010 buduje a rozvíjí technickou podporu. Snídani ani kafe ti sice neuvaří, ale vždycky si tě rád vyslechne a bude tady pro tebe, když se dostaneš do těžkostí. Bude dohlížet na tvůj osobní rozvoj a popostrkovat tě v něm. A taky ti bude dělat výplaty.

Co nabízíme?

 • Stabilní zázemí úspěšné společnosti s dvacetiletou historií, kde můžeš pracovat s nejnovějším a nejlepším software v branži a rozvíjet své dovednosti na expertní úroveň.
 • Skvělé kolegy a přátelskou, vstřícnou atmosféru malého týmu, kterou doplňujeme občasným firemním pifkem nebo teambuildingem.
 • Stálou pracovní dobu bez přesčasů a služebních cest. Můžeš si také vybrat, jestli chceš pracovat 7:30-16:00 nebo 8:00-16:30. A nastoupit můžeš ihned.
 • Dlouhodobý pracovní poměr. Budeme jen rádi, když se budeš chtít usadit. A vydržet u nás aspoň tak dlouho jako Honza nebo Jarda. Dej nám vědět, jak bychom tě v tom mohli podpořit.
 • Rozšířenou péči o zaměstnance – fyzioterapeutický program, psychologickou podporu, firemní půjčky.
 • Individuální mzdové ohodnocení podle zkušeností, zapracování a odborného růstu (30.000,- až 40.000,- hrubého měsíčně) + třináctý plat.
 • Standardní zaměstnanecké benefity (notebook, stravenkový paušál, kafeterie, dovolená navíc dle odpracovaných let, možnost příležitostného homeoffice, firemní akce a teambuildingy).

Co požadujeme (v kostce)?

 • Silnou týmovou spolupráci, analytické myšlení, ochotu se učit opravdu hodně nových věcí.
 • Příjemný mluvený i písemný projev a schopnost hladce komunikovat se zákazníky.
 • Nadprůměrnou orientaci v IT oblasti, rozsáhlé znalosti administrace klientských OS Windows (drivery, registry, event logy, služby…) a hodně zkušeností s řešením problémů s instalací a používáním aplikací.
 • Základní znalosti MS SQL (Select, Collation, View, služby SQL, porty…) a administrace serverových OS Windows (nastavení Windows serveru, instalace součástí, používání Active Directory…).
 • Dobrou angličtinu ve čtené a psané formě.
 • Plusem navíc pro tebe bude zkušenost s jakýmkoliv systémem pro správu dokumentace, korporátním cloudovým řešením nebo výrobním informačním systémem. Obdobně oceníme i případné znalosti podnikových procesů ve výrobě.

Máš zájem? Myslíš, že jsi správný kandidát? Tak reaguj na tento inzerát a nezapomeň přiložit svoje CV a průvodní dopis. Také nám můžeš napsat na mailovku: prace ( zavinac ) solidvision.cz.

Informace o pozici

Společnost
SolidVision, s.r.o.
Adresa
Jílová 1550/1, Šumperk
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 30 000 – 40 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Nadstandardní lékařská péče, Notebook, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, 13. plat
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Správa systémů a HW, Technika a vývoj, IT konzultant, Správce operačních systémů a sítí, Technik, Pracovník help desku, Databázový specialista, CAD/CAM specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel