Výzkumné oddělení

Ve výzkumu řešíme širokou škálu úloh z oblastí strojového učení napříč celým Seznamem. Aktuálně potřebujeme pomoci s úlohami na našem Vyhledávání. Jedná se například o zpracování webových stránek, obrazu, textu či uživatelského chování. Pracujeme s velkými, různorodými a relativně čistými daty.

Data zpracováváme pomocí Hadoopu a Sparku. Dále nad nimi vystavujeme machine learning modely, které předáváme pomocí Docker containerů do produkce. Samotné modely navrhujeme obvykle v Pythonu za pomocí knihoven jako Tensorflow, xgboost nebo Pandas, a učíme na našich výkonných GPU serverech, vše v Linuxu.

V našich týmech klademe velký důraz na pravidelné vzdělávání. V týdenních intervalech probíhají reading groups nad aktuálními vědeckými články, výzkumníci mají možnost vycestovat na konferenci či přednášet na univerzitách.

Co vás čeká a koho hledáme?

• analýza využitelnosti state-of-the-art machine learning metod v produkčním prostředí
• návrh a implementace prototypů bez nutnosti údržby
• udržování si přehledu o aktuálních publikacích na poli strojového učení
• analýza a zpracování velkých dat

• orientace v problematice strojového učení a statistice

• schopnost interpretovat matematické koncepty strojového učení
• zkušenost s programováním v jazyce Python v prostředí Linux
• zkušenosti s neuronovými sítěmi či rozhodovacími lesy výhodou
• znalosti Tensorflow, Sparku a/nebo Dockeru výhodou

Společnost
Seznam.cz, a.s.
Adresa
Brno
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Benefity: Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Firemní školka, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Dog-friendly office, Children-friendly office
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Technika a vývoj, Věda a výzkum, Pracovník výzkumu a vývoje, Python vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Seznam.cz, a.s., Jana Bohuslávková