Co děláme

Udržujeme a zdokonalujeme webového crawlera, který denně stahuje stovky milionů stránek a obrázků z celého internetu. Stažená data ukládáme do distribuované databáze obsahující miliardy záznamů. Samotné stránky a obrázky zpracováváme a analyzujeme různými metodami, včetně metod strojového učení. Naším cílem je dodávat pro vyhledávání Seznamu co nejkvalitnější a nejaktuálnější obsah z českého i světového internetu.

Při práci se neobejdeme bez open-source technologií jako jsou Hadoop, HBase, Spark, Flink, Kafka, Docker nebo Kubernetes. Naše aplikace provozujeme na vlastních výpočetních clusterech složených z více než tisíce strojů. Programujeme v Javě a open-source technologie nejen používáme, ale i aktivně vyvíjíme a prezentujeme na českých i zahraničních konferencích.


Koho hledáme

Do týmu hledáme vývojáře nebo vývojářku s chutí naučit se pracovat nebo prohloubit své zkušenosti s technologiemi pro zpracování velkých dat. Požadujeme praktickou zkušenost s jazykem Java a ideálně i uživatelskou zkušenost s Linuxovým prostředím. Pokud vás na vývoji software baví nejen psaní kódu, ale i podílení se na tvorbě zadání, analýze, designu a přípravě aplikací pro nasazení, provoz a monitoring v produkčním prostředí, u nás k tomu dostanete prostor. V Seznamu máme pořád možnost učit se něco nového a rozvíjet své znalosti. Při práci na velkých, zajímavých projektech se učíme nové postupy od našich největších profíků či na externích konferencích. Do práce se těšíme nejen na různorodé projekty, ale i na své kolegy. Zakládáme si na přátelských vztazích a neformální atmosféře.


Informace o pozici

Společnost
Seznam.cz, a.s.
Adresa
náměstí T. G. Masaryka 1931/12, Plzeň – Jižní Předměstí
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Benefity: Dog-friendly office, Firemní akce, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Vzdělávací kurzy, školení, Dovolená 5 týdnů, Bonusy/prémie, Kafetérie, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Notebook, Občerstvení na pracovišti, Stravenky/příspěvek na stravování
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Programátor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel