Hledáte prostor pro využití Vaší expertízy v oblasti finančního řízení? Dobře se orientujete v procesní metodice? Chcete pracovat pro renomovanou finanční instituci, s týmem profesionálů a fungujícími interními systémy?

Pro klienta, renomovanou banku, hledáme kandidáta/ku na pozici Senior Treasury Specialist.

Kdo je naším klientem?
Banka s dobrou pověstí mezi zaměstnanci a klienty.
Banka s konzervativnějším přístupem k technologickým novinkám.
Banka se silnou zákaznickou základnou napříč segmenty (retail, SME, corporate).
Banka zaměřená na vztahy.

Náplň práce:

  • Metodicky podporovat nové produkty v oblasti treasury – tvorba účetních metodik, parametrizace systémů, testovaní systémů
  • Nastavovat účetní pravidla v systémech banky pro cenné papíry a deriváty
  • Analyzovat změny v IFRS standardech a následně je implementovat do procesů banky
  • Gestorství účetních modulů v systémech pro cenné papíry a deriváty – zodpovědnost za správnou parametrizaci, řešení problémů s Back Officem a Front Officem
  • Zodpovědnost za komunikaci metodických záležitostí s externím auditorem a ČNB

Co očekáváme od nového kolegy/nové kolegyně? Hledáme odbornost a příjemnou osobnost, která se s lehkostí začlení do týmu. U klienta budete součástí týmu Účetní metodiky a budete se mimo jiné zabývat udržováním účetního rozvrhu nebo nastavováním a definováním účetních postupů pro nové a modifikované bankovní produkty. Hledáme tedy chuť aplikovat své znalosti a zároveň otevřenost ve vnímání účetnictví a účetní metodiky, tedy schopnost vidět provázanost s IT, byznysem, back a front officem.

Jaký by měl být Váš profil?

  • Praxe ve finanční instituci nebo v oblasti auditu finančních institucí
  • Znalost mezinárodních účetních standardů (IFRS) pro oblast cenných papírů a derivátů
  • Plynulá angličtina (B2/C1) jak v písemné, tak v mluvené formě – komunikace s dodavateli a se zahraniční centrílou
  • Excel na pokročilé úrovni (SQL výhodou, ne podmínkou)
  • Nadšení pro nová řešení a učení se novému
  • Koncepční a systémové myšlení
  • Analytické uvažování

Jaké podmínky klient nabízí?
Příležitost pro osobní, profesní a kariérní rozvoj v edukovaném týmu

  • Úzkou spolupráci se špičkovými odborníky v oblasti bankovnictví
  • Dlouhodobou práci v mezinárodní bance
  • Zajímavé platové ohodnocení
  • Osobní a profesní rozvoj (kurzy, školení)
  • Flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova
  • 5 týdnů dovolené a Sick Days
  • Příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Systém Cafeterie
  • Stravenky
  • Bankovní produkty za výhodných podmínek
  • Zázemí silné značky s jasnou vizí

Pokud hledáte tým, ve kterém budete moci svoje dovednosti naplno využít a odborné znalosti si prohloubit, pošlete nám svoje CV, ať se co nejdříve domluvíme, zda by spojení s naším klientem dávalo oboustranně smysl.

Společnost
SBR Recruiting
Adresa
Praha
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Plat
Plat: 60 000 – 75 000 Kč / měsíc
Benefity: Firemní akce, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Možnost občasné práce z domova, Příspěvek na vzdělání, Vzdělávací kurzy, školení, Dovolená 5 týdnů, Zdravotní volno/sickdays, Kafetérie, Příspěvek na dovolenou, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Sleva na firemní výrobky/služby, Stravenky/příspěvek na stravování
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Bankovnictví a finanční služby, Účetní metodik, Finanční specialista, Metodik, Specialista treasury
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Personální agentura