Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL) is an international news organization headquartered in Prague, Czech Republic and Washington, D.C., with 21 bureaus throughout Russia, Central Asia, Afghanistan, and Central and Eastern Europe. Reporting in 27 languages across 23 countries, RFE/RL is one of the most comprehensive news operations in the world, providing responsibly reported, fact-based news in countries where media freedoms are under threat or banned outright. From Iran and Pakistan to Hungary, Ukraine, and Azerbaijan, RFE/RL journalists give audiences what they can't always get from their own local media: uncensored information and open debate. Reporting via digital, TV, and radio platforms, RFE/RL has a measured weekly reach of 38.1 million people. A private nonprofit, RFE/RL is funded by the U.S. Congress through the U.S. Agency for Global Media. RFE/RL's editorial independence is protected by U.S. law.

Obrazový střihač

Pro mezinárodní mediální organizaci Rádio Svobodná Evropa hledáme šikovného obrazového střihače. Na této pozici budete zajišťovat podporu řadě televizních programů včetně živého vysílání. Budete spolupracovat na zajištění vysoké kvality pořadů. Požadujeme schopnost pracovat pod tlakem a dobrou znalost současného dění. Jedná se o práci v nepravidelném režimu, včetně práce o víkendech, v noci nebo ve svátek. Požadujeme také flexibilitu a ochotu se dostavit v mimořádných případech na zavolání.

Náplň práce:

  • Střih živého vysílání a předtočených pořadů.
  • Spolupráce s režisérem a podílení se na vizuální stránce programu, u některých typů pořadů zároveň budete přejímat roli režiséra.Spolupráce s ostatními pracovníky ve studiu na dosažení vysoké kvality obrazu a zvuku.
  • Nastavení osvětlení a kamery pro studiovou produkci.
  • Obsluha televizní techniky pro záznam, střih a přípravu materiálů pro vysílání.
  • Spoluzodpovědnost za kvalitu výsledného produktu.
  • Zajištění včasné dodání výsledného produktu.

Požadujeme:

  • Vzdělání v oboru a/nebo odborné školení na obsluhu TV studia a jeho vybavení.
  • Minimálně 2 roky zkušeností s prací v televizním a rozhlasovém studiu a online střihem.
  • Komunikační schopnosti a týmového ducha.
  • Znalost procesů při produkci televizních pořadů.
  • Znalost vizuálního softwaru a vybavení.
  • Ochotu pracovat v noci, o víkendu a ve svátek.
  • Schopnost zvedat těžké věci až do váhy 12 kilo.
  • Komunikativní znalost anglického jazyka.

Radio Free Europe/Radio Liberty - Rádio Svobodná Evropa, Inc.
Adresa
Vinohradská 3333/159a, Praha – Strašnice
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Nadstandardní lékařská péče, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Příspěvek na dopravu, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Účast na zahraničních konferencích
Zařazeno: Kultura, umění a tvůrčí práce, Média, reklama a PR, Pracovník audiovize, Zvukař, Střihač
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Rádio Svobodná Evropa - RFE/RL, Inc., odštěpný závod, Alena Hosťáková