Mendelova univerzita v Brně

Jsme Mendelova univerzita v Brně, zkráceně MENDELU. Díky založení v roce 1919 jsme nejstarší vysokou školou svého zaměření v České republice. Máme pět fakult a jeden vysokoškolský ústav. Sídlíme v Brně, jedinou výjimku představuje Zahradnická fakulta, kterou najdete v Lednici. Název nese škola po zakladateli genetiky a objeviteli základních zákonů dědičnosti Gregoru Johannu Mendelovi.

MENDELU v číslech

Zaměstnanců
Nově jmenovaných docentů a profesorů v roce 2020
Zapsaných užitných vzorů a udělených patentů 2020

Proč k nám?

Jsme stabilní vzdělávací instituce s bohatou tradici i snahou být moderní univerzitou 21.století. Jako první česká vysoká škola jsme získali od Evropské komise prestižní ocenění HR Award za excelenci v péči o lidské zdroje ve vědeckém prostředí. Profesní růst pracovníků a zlepšování pracovního prostředí jsou pro nás velmi důležité, proto se zaměřujeme na efektivnější skloubení pracovního a osobního života.

Zaměstnáváme zhruba 1600 lidi různorodých profesí, stupňů vzdělání i oborů. Kolem 600 akademických a 450 vědeckých pracovníků pracuje na 5 fakultách a Institutu celoživotního vzdělávání. Téměř čtvrtina našich zaměstnanců pracuje na pozicích administrativních (projektový management, ICT, knihovnictví, provoz budov, účetnictví atd.) i dělnických.

Naším cílem je poskytovat kvalitní vzdělávání, provádět špičkový výzkum a také hrát důležitou společenskou roli nejen v Brně a Jihomoravském kraji, ale i v celé České republice a na mezinárodní úrovni.

Více na: https://orlz.mendelu.cz/proc-pracovat-na-mendelu

Benefity

Dovolená

Našim zaměstnancům poskytujeme nadstandard v podobě 6 týdnů dovolené pro neakademické pracovníky a 8 týdnů dovolené pro akademiky.

Botanická zahrada a arboretum

Součástí kampusu je rozsáhlá botanická zahrada, kde si můžete odpočinout nebo uspořádat piknik.

Stravování

Naši zaměstnanci se mohou stravovat v několika menzách přímo v areálu univerzity. Samozřejmostí jsou i stravenkové karty pro ty, kteří raději na meníčka do některé z blízkých restaurací.

Vzdělávání a seberealizace

Maximálně podporujeme naše zaměstnance v osobním a profesním rozvoji. Proto pro ně organizujeme množství vzdělávacích kurzů a aktivit. Součástí univerzity je také Institut celoživotního vzdělávání.

Centrum sportovních aktivit

Vybudovali jsme pro vás velký sportovní areál, kde můžete každodenně využít nabídky mnoha sportů pod vedením našich zkušených lektorů.

MultiSport karta

Se zvýhodněnou MultiSportkou se můžete dát do pohybu v množství sportovních zařízení nebo se zrelaxovat třeba v sauně.

Univerzitní mateřská škola Hrášek

Moderní univerzitní mateřskou školu Hrášek, která se nachází blízko areálu v pěkném a zdravém přírodním prostředí, ocení jistě všichni rodiče. Škola přijímá děti již od věku 2 let.

Zahraniční stáže a studijní pobyty

Podporujeme tuzemské i zahraniční stáže našich zaměstnanců. Vyjet můžete např. s Erasmus+.

Univerzitní produkty

Zaměstnancům nabízíme nákup produktů z univerzitních chovů a výroby. Zakoupit můžete křepelčí vejce, ryby, zvěřinu nebo čerstvé pečivo z menzy. Před Vánocemi si můžete koupit stromek z univerzitních lesů.

Video

https://orlz.mendelu.cz/pracovni-prilezitosti

Do 2 týdnů dostanete odpověďDo 2 týdnů dostanete odpověď
20. května
  Mendelova univerzita v Brně
Adresa  Brno – Černá Pole
20. května

17. května
Možnost občasné práce z domova
  Mendelova univerzita v Brně
Adresa  Brno – Černá Pole
17. května

S kým budete pracovat?

Zbyněk Heger – foto
Zbyněk Heger
Ústav chemie a biochemie Agronomické fakulty

Lenka Kamanová – foto
Lenka Kamanová
Institut pro celoživotní vzdělávání

Vojtěch Adam – foto
Vojtěch Adam
Prorektor pro tvůrčí činnost

Kde nás najdete?

https://orlz.mendelu.cz/pracovni-prilezitosti