Člověk v tísni, o. p. s. - pracoviště Bílina

Teplická 918, 418 01 Bílina

Dluhový poradce v Bílině

Naši dluhoví poradci pomáhají lidem bránit se neférovému jednání některých firem, které poskytují finanční služby. Snažíme se motivovat lidi k aktivnímu řešení své situace. Pomáháme s řešením problémů s exekucí, sepisováním insolvenčních návrhů a vyřizováním nutných dokumentů. Naši poradci shánějí potřebné informace z veřejně dostupných zdrojů, poskytují odborné konzultace, které mají za cíl prohloubit povědomí o právech a povinnostech, které s daným případem souvisí. Pomáháme lidem přímo v terénu. Ti se leckdy nedokáží dobře zorientovat ve své situaci a mají problémy s porozuměním nejrůznějším dokumentům, s komunikací s úřady, nezvládají platit své závazky, nevědí si rady v komunikaci s věřiteli, mají často závazky, které vznikly neoprávněně apod.

A právě na tuto pozici hledáme do našeho týmu v Bílině další posilu!

Co všechno od Vás očekáváme, že budete dělat?

Budete

  • vyhledávat a spolupracovat klienty, jimiž jsou sociálně vyloučení nebo sociálním vyloučením ohrožení jedinci, kteří potřebují pomoci s dluhy a související problematikou.
  • je informovat o možnostech a podmínkách dluhového poradenství. Poradenství budete poskytovat ambulantně a terénně.
  • mapovat situaci klienta, včetně podmínek, v nichž žije, společně s klientem budete realizovat individuální plánování v rámci poskytovaného poradenství.
  • zprostředkovávat informace ze společenského prostředí, institucí a organizací, vysvětlovat obsah informací, popř. upozorňovat na závažnost situace pro klienta.
  • poskytovat pomoc při uplatňování oprávněných práv a zájmů klienta, objasňovat klientům jejich práva a způsoby uplatnění.
  • doprovázet klienta a pomáhat mu při komunikaci a vyřizování záležitostí na úřadech, s exekutory, věřiteli, apod.
  • se zapojovat do preventivních programů a odborných pracovních skupin souvisejících s dluhovou problematikou a sociálním vyloučením.
  • spolupracovat s dalšími institucemi a organizacemi na řešení situace klienta.
  • se účastnit klientských porad, vzdělávání, kazuistických supervizí, individuálních konzultací s metodikem služeb, složité případy budete konzultovat s právníky apod.

Koho hledáme?

Rozhodující jsou pro nás schopnosti nikoliv formální vzdělání. Předchozí zkušenosti z oboru jsou vítány. Důležitá je pro nás silná motivace. Potřebné znalosti se dají doučit v průběhu zaučování. Zájem o sociální témata a zájem o druhého je dobrou startovací čarou, na kterou se dá navázat. Někoho s dobrou znalostí práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook). Někoho pečlivého, samostatného, trpělivého, zodpovědného, komunikativního, s nápady a organizačním talentem.

Informace o pozici

Společnost
Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa
Teplická 918, Bílina – Teplické Předměstí
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Plat
Plat: 22 000 – 24 000 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Možnost si napracovat hodiny, Možnost delšího neplaceného volna, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Children-friendly office, Možnost studijního volna, Individuální rozpočet na osobnostní růst, Vyhrazený čas na inovace
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Člověk v tísni, o.p.s., Vít Kučera
777 787 938