Founded in 1976, CGI Group Inc. is the fifth largest independent information technology and business process services company in the world. Approximately 77,000 professionals serve thousands of global clients from offices and delivery centers across the Americas, Europe and Asia Pacific, leveraging a comprehensive portfolio of services, including high-end business and IT consulting, systems integration, application development and maintenance and infrastructure management, as well as 150 IP-based services and solutions. With annual revenue in excess of C$10 billion and an order backlog exceeding C$20 billion, CGI shares are listed on the TSX (GIB.A) and the NYSE (GIB), which we offer to every single member. If you are at the start of your career or you are experienced professional, CGI is the right place for you. More on: www.cz.cgi.com

Technický Architekt – Java, Microservices

Pojď s námi pracovat na vývoji našeho produktu, který je založený na mikroservisech. Neutopíme Tě tady ve starých technologiích, budeš pracovat s novými a to hlavně s Docker, Kubernetes, Kafka, Java 8+,Spring Boot, Esper, ELK Stack, Cassandra,….

Vyvíjíme na zelené louce, děláme agile (a dobře! :) ). Máme tu fajn mladé týmy pracující ve Scrumu. Pracujeme v partě 30 lidí v Praze a v Ostravě. Tebe nejvíce čeká spolupráce s Otou, Honzom a Romanem.

Ota (https://www.linkedin.com/in/otakarmaly/) je projekťák, v týmu má všechno pod palcem. Honza je Product Owner, Roman (https://www.linkedin.com/in/roman-stembera-763b531/) je náš Technický Architekt – profík na Event Driven Mikroservisy, Kafku, Javu, Kubernetes.

S každým z nich můžeš sdílet svoje znalosti, od každého z nich se toho hodně naučíš a taky se nemusíš bát zeptat se v týmu někoho jiného.

Co Tě na pozici čeká:


Naši vývojáři píšou kód v IntelliJIdee, verzují jej v GitLabu, kde také probíhá vytváření merge requestů a code review.
Zadání získávají na plánovacích schůzkách, které jsou každé dva týdny a mezitím také spolupracují na estimačních schůzkách na návrhu řešení.

Výsledky jejich snažení prezentují na Demo schůzce, která probíhá minimálně každé dva týdny.

Vytvořené a upravené komponenty nasazují do Kubernetes clusteru pomocí GitLabpipelines, které také průběžně kontrolují kvalitu spouštěním unit testů a integračních testů.
Kvalitu vytvářené architektury kontrolují senioři formou CodeReview, které vyustí v uzavření MergeRequestu a commitnutí do trunku.
Práce s nejmodernějšími technologiemi jako je Spring Boot, Apache Kafka, ElasticSearch, Redis, EsperTech Esper, Prometheus, Grafana, Zipkin jim umožňuje efektivně implementovat zadání z plánovacích schůzek.

Jako architekt řešení se budeš podílet na návrhu jednotlivých částí distribuovaného systému, budeš spolupracovat na definici rozhraní, principech komunikace, prozkoumávat nové cesty a to všechno zapíšeš do popisu návrhu na Confluence, kde posupně vzniká dokumentace k systému.

Co požadujeme od Tebe:

 • Zkušenosti ve vývoji v Javě
 • Schopnost popsat a navrhnout řešení v architektuře
 • Angličtinu na komunikativní úrovni a taky češtinu nebo slovenštinu
 • Výborné komunikační dovednosti
 • Analytické myšlení
 • Ochotu cestovat
 • Hlad po objevování nových architektonických principů a technologií vhodných k jejich implementaci

Co na Tebe čeká v CGI:

 • Účast na zisku společnosti (Profit Participation Plan)
 • Firemní akciový program (Share Purchase Plan)
 • Profesní rozvoj postavený na certifikovaných vzdělávacích programech
 • 25 dní dovolené
 • 3 sickdays
 • Plně hrazená krátkodobá nemoc (do 30 dní)
 • 105 CZK stravenky
 • Benefit plus program - 900 CZK/měsíc
 • Bonus za doporučení
 • A mnoho dalších!

Informace o pozici

Společnost
CGI CS&EE
Adresa
Laurinova 2800/4, Praha – Stodůlky
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá), Čeština (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Příspěvek na dovolenou, Manažerský motivační program, Mobilní telefon, Nadstandardní lékařská péče, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Zahraniční pracovní cesty, Individuální rozpočet na osobnostní růst
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Správa systémů a HW, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, SW architekt, Programátor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.


CGI CS&EE, Simona Stasová
+420 725 807 213